نماد سایت آموزش آشپزی آنلاین

طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی 12 عددی

طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی مخصوص

طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی مخصوص

در این دستور پخت طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی را برایتان بصورت کاملا حرفه ای و کاربردی قرار داده ایم. شما می توانید با مطالعه این رسپی کیک ترایفل توت فرنگی را بصورت حرفه ای در منزل برای عزیزانتان طبخ نمایید.

طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی مجلسی

جدول زمانبندی طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی

زمان آماده سازی 40 دقیقه
زمان پخت 20 دقیقه
زمان اضافی 2 ساعت
مجموع زمان 3 ساعت
تعداد سرو 12
مقدار سرو
مواد اولیه برای طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی

مواد لازم برای طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی

کیک:

لایه توت فرنگی:

لایه خامه:

آموزش طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی

طرز تهیه کیک:

مرحله ۱: فر را از قبل با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید. یک سینی پخت لبه دار 45 در 33 سانتی را چرب و آرد پاشی کنید. در یک کاسه، آرد، نشاسته ذرت، نمک، جوش شیرین و بیکینگ پودر را با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.

مرحله ۲: درون کاسه یک مخلوط کن برقی مجهز به لوازم جانبی همزن چنگک خمیر، کره، شکر و پوست لیمو را ریخته و آن ها را با هم مخلوط کنید. تا رنگی لایت و حالتی پفی و سبک پیدا کند. تخم مرغ ها را یکی یکی مخلوط کرده سپس وانیل را اضافه کنید و مخلوط کنید.

آموزش طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی مرحله دوم

مرحله ۳: یک سوم مخلوط آرد را اضافه کنید و فقط مخلوط کنید تا با هم ترکیب شوند. سپس نصف خامه ترش را اضافه کنید و فقط مخلوط کنید. بعد از این کار دوباره یک سوم از آرد و نصف خامه ترش را به مواد اضافه کرده و هم بزنید.

در نهایت یک سوم آخر مقدار باقی مانده از آرد را به مواد اضافه کنید و فقط آن ها را هم بزنید. با هم مخلوط کنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند. (برای اطمینان از مخلوط شدن همه مواد با هم دیگر، مواد را درون کاسه زیر و رو کنید).

مرحله ۴: خمیر را به طور مساوی در سینی پخت از قبل آماده شده بریزید و در همه جای سینی آن را پخش کنید. سپس سینی را درون فر از قبل گرم شده حدود 20 الی 24 دقیقه قرار دهید تا زمانی که خلال دندانی را وسط آن فرو می کنید و تمیز بیرون نیاید، آن را از فر خارج نکنید.

آموزش طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی مرحله چهارم

مرحله ۵: در نهایت سینی را از فر خارج کرده و روی قفسه بگذارید تا کاملاً سرد شود. بعد از سرد شدن کیک، آن را به اندازه 24 لیوان متناسب با سایز لیوان مخصوص دسر خود برش دهید. (کمی کیک باقی می ماند که می توانید آن را سرد یا فریز کنید و بعداً با میوه تازه و خامه بیشتر سرو کنید).

آموزش طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی مرحله پنجم

طرز تهیه لایه توت فرنگی:

مرحله ۱: توت فرنگی های خرد شده را با شکر مخلوط کنید و کنار بگذارید تا 10 دقیقه استراحت کند.

درست کردن لایه توت فرنگی برای کیک ترایفل توت فرنگی

طرز تهیه لایه خامه ای:

مرحله ۱: درون یک کاسه بزرگ مخلوط کن با استفاده از میکسر برقی، خامه پر چرب را هم بزنید تا قله های نرم به وجود آید. (نیازی به تمیز کردن همزن چنگکی برای مرحله بعدی نیست).

مرحله ۲: در یک کاسه مخلوط کن جداگانه پنیر خامه ای را بزنید تا یکدست شود. پودر قند و وانیل را به آن اضافه کرده و هم بزنید تا سبک و پفکی شود. مخلوط پنیر خامه ای را به خامه پر چرب اضافه کرده و هم بزنید تا قله های سفتی تشکیل شود.

آماده سازی ترایفل:

مرحله ۱: 12 عدد کیک گرد برش داده شده را در 12 لیوان دسر نسبتاً بلند قرار دهید. روی هر لایه کیکی که درون لیوان قرار میدهید، یک قاشق توت فرنگی بمالید.

مرحله ۲: مخلوط خامه را درون یک کیسه قیفی دارای نوک گرد بزرگ بریزید. آن را با قیف روی لایه توت فرنگی فشار داده و سپس لایه ی دیگر از کیک را روی آن قرار دهید.

روی همان لایه کیکی که درون دسر روی لایه های خامه ای توت فرنگی قرار دادید، یک بار دیگر توت فرنگی و خامه به همان منوال روی کیک اضافه کنید.

مرحله ۳: این کار را با لیوان های دسر باقی مانده تکرار کنید و در نهایت روی هر کدام را با یک توت فرنگی تازه تزئین کنید. برای نتیجه مطلوب، بهتر است دسر را ظرف یک ساعت سرو کنید.

(کیک را می توانید یک روز قبل درست کرده و روی آن را بپوشانید و بعد روزی که خواستید آن را سرو کنید. کافی است که مخلوط خامه و توت فرنگی را آماده کنید تا تقریباً آماده سرو شود).

دوره آموزش ولنتاین و روز عشق

نکات مهم در طرز تهیه کیک ترایفل توت فرنگی :

طرز تهیه انواع کیک و طرز تهیه انواع دسر و ژله دارای بسیاری از رسپی های عالی و حرفه ای هستند. حتما این بخش ها را نیز مطالعه نمایید.

ارزش غذایی کیک ترایفل توت فرنگی

در هر وعده:

امیدواریم از دستور پخت کیک ترایفل توت فرنگی راضی بوده و بتوانید یک کیک ترایفل توت فرنگی بینظیر را تهیه نمایید. مقاله آموزش کیک پزی بیش از ۱۰۰ کیک و مقاله کیک ها و آموزش طرز تهیه انواع کیک های خوشمزه و خانگی هم خواندنی است.

شما می توانید در دوره های آموزش آشپزی نیز شرکت نمایید. با آرزوی آشپزی عالی برایتان

اپلیکیشن آموزش آنلاین آشپزی را حتما نصب کنید و به عنوان یک کتاب دیجیتالی آشپزی از آن استفاده کنید.

ترجمه و نگارش :‌ سایت آشپزی 1TouchFood

خروج از نسخه موبایل