نماد سایت آموزش آشپزی آنلاین

طرز تهیه دونات کرم دار ترد 12 عددی

طرز تهیه دونات کرم دار ترد

طرز تهیه دونات کرم دار ترد

در این دستور پخت طرز تهیه دونات کرم دار ترد 12 عددی را برایتان بصورت کاملا حرفه ای و کاربردی قرار داده ایم. شما می توانید با مطالعه این رسپی دونات کرم دار ترد را بصورت حرفه ای در منزل برای عزیزانتان طبخ نمایید.

طرز تهیه دونات کرم دار ترد خوشمزه و جذاب

جدول زمانبندی طرز تهیه دونات کرم دار ترد

زمان آماده سازی 40 دقیقه
زمان پخت 20 دقیقه
زمان اضافی 2 ساعت
مجموع زمان 3 ساعت
تعداد سرو 12
مقدار سرو
مواد اولیه برای طرز تهیه دونات کرم دار ترد

مواد اولیه برای طرز تهیه دونات کرم دار ترد

مواد لازم برای تهیه دونات:

مواد لازم برای تهیه لعاب:

آموزش طرز تهیه دونات کرم دار ترد

آموزش طرز تهیه دونات کرم دار ترد

در اینجا مراحل اصلی و کاربردی برای طرز تهیه دونات کرم دار ترد را قرار داده ایم. شما با مطالعه این مراحل می توانید یک دونات کرم دار ترد خوشمزه و مخصوص را تهیه نمایید.

مرحله ۱: در کاسه مخلوط کن برقی، مخمر، آب گرم و نصف قاشق چای خوری شکر را با هم مخلوط کنید. بگذارید 5 الی 10 دقیقه استراحت کند. سپس شیر تغلیظ شده، شکر دانه ریز باقی مانده (سه قاشق غذا خوری به علاوه نصف دو قاشق چای خوری)، نمک، یک چهارم فنجان روغن شیرینی پزی، تخم مرغ، زرده تخم مرغ و وانیل را به آن اضافه کنید.

مرحله ۲: نیمی از آرد را اضافه کرده و مواد را با همزن هم بزنید و مخلوط کنید تا یکدست شود. همزن را در آورده و به جای آن چنگک خمیر را به آن متصل کنید. آرد باقی مانده را به آرامی اضافه کنید و با سرعت کم حدود 4 الی 5 دقیقه با چنگک ورز دهید تا صاف و کشدار شود. در صورت نیاز آرد بیشتری را اضافه کنید.

مرحله ۳: خمیر را به کاسه ای که کمی روغن زده اید منتقل کنید. روی آن را با پلاستیک بپوشانید و آن را حدود یک الی یک و نیم ساعت در یک مکان گرم قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود.

مرحله ۴: خمیر را به تکه های کوچک تقسیم کرده و به صورت یکنواخت روی سطح آرد پاشی شده با ضخامت کمی کمتر از 3 سانتی قرار دهید.

مرحله ۵: با استفاده از کاتر دونات یا دو کاتر دایره ای شکل (یکی بزرگ و دیگر کوچک برای دایره ی وسط) به شکل دونات برش دهید. حدود 30 الی 40 دقیقه روی آن را بپوشانید و بگذارید تا دو برابر شود (ور بیایید).

مرحله ۶: روغن شیرینی پزی را در یک قابلمه چدنی تا 360 درجه حرارت دهید. (هنگام گرم شدن روغن از آن فاصله نگیرید و اجازه ندهید دمای آن به بالاتر از 375 درجه برسد، از روی حرارت برداشته و حرارت را در صورت نیاز کاهش دهید).

مرحله ۷: در همین حال، لعاب را با مخلوط کردن همه موادی که در قسمت مواد اولیه لعاب گفتیم را در یک ظرف کم عمق آماده کنید. (آب زیاد اضافه نکنید چون دونات های گرم را به لعاب آغشته خواهید کرد بنابراین نمی خواهید آبکی شود و نسبتاً غلیظ باشد، خوب است).

مرحله ۸: دونات ها را با دقت درون روغن قرار دهید. (من می توانم 3 عدد را همزمان سرخ کنم) و سرخ کنید تا روی آن طلایی شود، سپس با استفاده از یک چاپستیگ چوبی، آن طرف دیگر دونات را برگردانید و سرخ کنید تا قهوه ای طلایی شود.

مرحله ۹: آن را به قفسه سیمی منتقل کنید و بگذارید 1 الی 2 دقیقه خنک شود و در حالی که دونات هنوز گرم است نصف آن را در لعاب فرو کنید. به قفسه سیمی برگردانید و اجازه دهید لعاب تحت دمای اتاق بماند. بهتر است گرم سرو شود.

در صورت تمایل مجدداً در مایکروویو 5 الی 10 ثانیه گرم کنید.

فراموش نکنید که این مراحل کاربردی ترین مراحل برای تهیه دونات کرم دار ترد است. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش شیرینی پزی و طرز تهیه بیش از 100 شیرینی را حتما مطالعه کنید.

طرز تهیه دونات کرم دار ترد مرحله به مرحله

ارزش غذایی دونات کرم دار ترد

در هر وعده:

امیدواریم با مطالعه طرز تهیه دونات کرم دار ترد بتوانید همانند حرفه ای ها دونات کرم دار ترد اصل و مخصوص را تهیه نمایید. طرز تهیه انواع شیرینی و طرز تهیه انواع دسر و ژله دارای بسیاری از رسپی های عالی و حرفه ای هستند. حتما این بخش ها را نیز مطالعه نمایید.

ترجمه و نگارش :‌ سایت آشپزی 1TouchFood

خروج از نسخه موبایل