سبد خرید
اختلاف بین بوراک و پدرش چیه؟ (سرآشپز مشهور ترک)

اختلاف بین بوراک و پدرش چیه؟ (سرآشپز مشهور ترک)

سرآشپز مشهور ترکیه به نام “سی‌زن بوراک”، با نام “بوراک اوزدمیر” شناخته می‌شود، اقدام به اقدامات قانونی در برابر پدرش، حسن اوزدمیر، کرده است و او را به ارتکاب تقلب مالی به میلیون‌ها دلار متهم کرده است.

سرآشپز اوزدمیر به واسطه ویدیوهای وایرالی که مهارت‌های آشپزی خود را نشان می‌دهد، شهرت جهانی کسب کرده و 49 میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام به دست آورده است.

این دعوای قانونی که به دنبال کسب 10 میلیون دلار جبران خسارت است، ادعا می‌کند که حسن اوزدمیر از شرکت رسانه‌ای و سرگرمی پسرش، “هاتای مدیا”، برای سرقت و تأمین وام‌ها به نام سرآشپز استفاده کرده و این کار را بدون اطلاع وی انجام داده است.

اختلاف بین بوراک و پدرش
اختلاف بین بوراک و پدرش

سرآشپز ادعا می‌کند که پدرش از پول‌های او استفاده کرده و اقامتگاه‌ها و اتومبیل‌های لوکس خریداری کرده است. “هاتای مدیا” برای تولید محتوای دیجیتال برای پلتفرم‌های رسانه‌ای اجتماعی سرآشپز اوزدمیر تأسیس شده بود، که در آن او مهارت‌های خود را در تهیه غذاهای عرب و آناتولیایی نشان می‌داد.

ابتدا با نام “اسمایلی بی” شناخته می‌شد، اما شهرت او در سراسر جهان افزایش یافت و سپس به کسب و کار رستوران‌ها و مالکیت زنجیره‌ای از رستوران‌ها پرداخت. رستوران اول او در منطقه آقسرای استانبول با 15 میز اولین بار در سال 2011 افتتاح شد. بعدها سرآشپز با کمک پدرش کسب و کار خود را گسترش داد و شعبه دوم خود را در سال 2013 در منطقه تکسیم افتتاح کرد.

اوزدمیر در سال 2021 با آشپزی کباب در وسط بیابان دبی توجه بیشتری جلب کرد. اختلاف بین بوراک و پدرش بالا گرفت وقتی سرآشپز گفت که پدرش یکی از رستوران‌های خود را با مبلغ 41 میلیون دلار فروخته است. پدر او ادعاهای او را رد کرد و ادعا کرد که پول به منظور حمایت از برند پسرش به کسب و کار اوزدمیر سرمایه‌گذاری شده بدون هیچ توطئه‌ای.

حتما بخوانید
آجون ایلیجالی شماره 1 دنیای مدیا

سرآشپز گفته است که قصد دارد با استفاده از پس‌انداز باقیمانده، زندگی خود را از ابتدا شروع کند و با مادرش زندگی کند. مراحل قانونی در حال حاضر در دادگاهی در استانبول در حال اجرا هستند و اولین جلسه در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد. سرآشپز همچنان در منطقه خلیج فارس، به ویژه در عربستان سعودی، از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

منبع خبر: https://www.arabnews.com/node/2342206/business-economy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *