سبد خرید
طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان

طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان اصل برای 8 نفر

در مقاله حاضر طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان اصل برای 8 نفر را برایتان بصورت کاملا سنتی و اصیل آموزش داده ایم. شما بعد از مطالعه این مقاله میتوانید دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را بصورت کامل و جامع آموزش دیده و آن را فرا بیاموزید.

یکی از مهمترین نکات در نگارش رسپی ها مخصوصا طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان دانستن ارزش غذایی آن است که در جدول ارزش غذایی پایین آورده شده است. آموزش جذاب طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را از دست ندهید.

آبگوشت ها یکی از غذاهای سنتی و تاریخی ما ایرانی هاست حتی به صورت محلی. آبگوشت فلفل همدان نیز یکی از این آبگوشت هاست که بطور سنتی از قدیم بوده است. یکی از نیازهای مخاطبان سایت های اینترنتی دانستن و آموختن طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان بوده است که در اینجا آن را بطور کامل فرا خواهیم گرفت.

آبگوشت ها همانطور که بیان گردید از خوراکی های سنتی ما ایرانی ها می باشد. آبگوشت ها انواع گوناگونی دارند و تقریبا می توان گفت که در هر منطقه ای آبگوشت های متنوع و خاص مربوط به آن منطقه وجود دارد. عموما آبگوشت ها دارای مقادیری گوشت – دنبه – گوجه فرنگی – رب – نخود – لوبیا و … می باشند. آبگوشت فلفل همدان یکی از انواع آبگوشت ها می باشد.

طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان خوشمزه
طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان خوشمزه

عموما سرو آبگوشت در دو مرحله انجام می پذیرد. مرحله اول سرو آبگوشت ها در بخش مربوط به آب و مرحله دوم مربوط به مواد داخل آب می باشد. گاها آن مواد را با گوشت کوب حسابی کوبیده و له می کنند و با ترشیجات – پیاز – فلفل و انواع چاشنی دیگر میل می کنند. این مواد لزوما برای آبگوشت فلفل همدان کاربرد ندارد. شما مواد اولیه برای طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را در بخش خود کامل مطالعه نمایید.

تاریخچه طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان

همانطور که می دانید آبگوشت فلفل همدان یکی از انواع محلی و سنتی آبگوشت های اصیل ایرانی است. درباره تاریخچه آبگوشت در کتاب آشپزی که به زبان فارسی نمی باشد (البته کاملترین کتاب آشپزی و مرجع می باشد) آورده شده که آبگوشت غذای مخصوص ایرانی ها بوده است. آبگوشت فلفل همدان نیز یکی از این غذاهای ناب و خوشمزه است.

مثلا در باب غذاهای سنتی ایرانی که همان آبگوشت ها می باشد آورده شده که نخودآب یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ایرانی است که بر پایه آبگوشت ها بنا نهاده شده است. همانطور که بیان گردید آبگوشت ها انواع مختلف و متنوعی دارند که این بر اساس قومیت ها و ساختار و شرایط اقلیمی آن منطقه بوده است.

نکته مهمی که می بایست در تاریخچه آبگوشت ها بیان گردد در این است که علت بوجود آمدن این غذا و انواع آبگوشت ها و علی الخصوص آبگوشت فلفل همدان یکجا نشینی یا همان شهرنشینی می باشد. به همین علت است که این غذاهای خوشمزه بوجود آمده است. در ادامه طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را با یکدیگر بررسی کرده و خواهیم آموخت.

دوره آموزش آنلاین حلواهای بوتیکی (شیرینی مدرن)
دوره آموزش آنلاین حلواهای بوتیکی (شیرینی مدرن)

درباره تاریخچه غذای آبگوشت قرمه همدان می بایست چنین بیان نمود که آبگوشت قرمه همدان از غذاهای شهر همدان می باشد. این شهر مرکز استان همدان است. شهر همدان نیز از شهر های قدیمی و کهن ایران عزیزمان است. همانطور که می دانید شهر همدان قدمت بسیاری دارد و بدلیل قومیت های مختلف و شرایط اقلیمی خاصی که دارد مردمان منطقه توانسته اند غذاهای خوشمزه ای را نیز طبخ نمایند.

شهر همدان دارای غذاهای مختلفی است که همه این غذاها همچنین طرز تهیه آبگوشت قرمه همدان همگی در دسته غذاهای محلی قرار می گیرند که شما عزیزان می توانید طرز تهیه انواع غذاهای محلی را بطور کامل همراه با همه مناطق و قومیت های آن مطالعه نمایید و اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص طرز تهیه آبگوشت قرمه همدان و دیگر غذاهای خوشمزه محلی بررسی نمایید.

آموزش طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان

درباره آموزش طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان مطالب مفصلی بیان کرده ایم. طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را به صورت مرحله به مرحله در زیر برایتان همراه با جدول ارزش غذایی کامل قرار داده ایم. برای دانستن روش و طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان ابتدا شما می بایست بدانید که از چه مواد اولیه ای می خواهید استفاده نمایید.

حتما بخوانید
طرز تهیه کباب شیشلیک شاندیز مشهدی برای 5 نفر

درباره مواد اولیه آبگوشت فلفل همدان می توان گفت که حاوی زیره – زنجبیل – فلفل سبز – سیب زمینی – گوجه فرنگی – سیر – پیار و … می باشد. از اینرو بسیار برای بدن مفید است. انواع غذاهای شمالی استان مازندران ( 21 غذای محلی مازندرانی ) نیز خواندنی هستند.

طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان خانگی
طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان خانگی

در طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان مشاهده می نمایید که از مواد اولیه خاصی استفاده شده است. این مواد اولیه در اکثر آبگوشت ها یکسان و مشترک هستند. سعی کرده ایم تا بهترین و اصلی ترین دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را برایتان بصورت کاملا حرفه ای و کاربردی قرار داده تا خودتان بتوانید در منزل این آبگوشت فلفل همدان را با بهترین کیفیت طبخ نمایید.

از آنجایی که هر منطقه بر اساس قومیت و شرایط اقلیمی مختص خود دارای نوع خاصی از آبگوشت ها است مواد اولیه آنها نیز مربوط به خود آنجاست و ممکن است مواد اولیه آنها با یکدیگر متفاوت بوده باشد. این تفاوت در مواد اولیه نیز در کیفیت و طعم نیز قابل تشخیص است. در کنار آبگوشت فلفل همدان طرز تهیه انواع ترشی و شور را نیز مطالعه نمایید.

حتما طرز تهیه انواع سالاد و طرز تهیه انواع ساندویچ و طرز تهیه انواع دیزی را نیز مطالعه نمایید. غذاهای سنتی ایرانی همه بسیار خوشمزه هستند از اینرو پیشنهاد می کنیم طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را کامل مطالعه نمایید. به شما پیشنهاد می دهیم آموزش انواع غذاهای محلی آذربایجانی (17 غذای استان آذربایجان شرقی) را نیز مطالعه کنید.

نکات حرفه ای برای طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان

آموزش طرز تهیه آبگوشت قرمه همدان با رسپی کامل برای مطالعه در اختیار شما قرار دارد. برای طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان میبایست نکاتی را رعایت کنید تا یک آبگوشت خوشمزه و ناب طبخ کنید.

 • در نظر داشته باشید برای طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان حتما زمان پخت را طولانی انجام دهید. برای خوش طعم شدن آبگوشت می بایست زمان پخت زیاد باشد.
 • به هیچعنوان شعله اجاق گاز زیاد نباشد. شعله یکدست و کم باشد. این باعث می شود حرارت یکسان بوده و طعم بینظیری به آبگوشت شما دهد.
 • حبوبات یکی از اصلی ترین بخش ها برای طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان است. از اینرو حتما 24 ساعت قبل یا بیشتر بایتسی خیسانده شود. با عوض کردن آب آن نیز در این مدت نفخ حبوبات گرفته می شود.
 • اگر با خیساندن حبوبات پوست آن جدا شد مطمین باشید که حبوبات شما تازه نیست و کهنه است.
 • سعی کنید از مواد اولیه تازه استفاده کنید و در صورت در دسترس بودن از مواد اولیه ارگانیک استفاده کنید. ارگانیک بودن مواد اولیه یعنی بازگرداندن سلامتی به بدن. این نکته مهمی در طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان می باشد. هم تازه و هم ارگانیک.
 • اگر در دسته افرادی هستید که نفخ حبوبات شما را آزار می دهد برای گرفتن بیشتر نفخ حبوبات شما می توانید آنها را بجوشانید و کفی که ناشی از جوشاندن آنها بوجود می آید را دور بریزید. بعد از جوشاندن حبوبات را بدون آب جوشیده به ظرف یا همان دیگ اصلی آبگوشت برگردانید.
 • بهترین ظرف برای تهیه آبگوشت فلفل همدان دیگ سنگی است. اگر در دسترس نبودن از دیگ های چدنی استفاده کنید. اگر چدنی هم در دسترس نبود از دیگ های مسی استفاده کنید. این ظروف باعث خوشمزه شدن آبگوشت شما می شوند. پس متوجه شدید که در طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان از دیگ های دیگر استفاده نکنید.
 • یکی از اصلی ترین و بهترین ادویه ها برای انجام طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان ادویه زردچوبه است. از اینرو بدانید که هیچ ادویه ای جای زردچوبه را نخواهد گرفت.
 • شما برای خوش طعم شدن آبگوشت فلفل همدان می توانید از مقدار کمی دم کرده زعفران نیز استفاده نمایید.
 • اگر می خواستید در طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان از گوشت استفاده کنید هیچ گوشتی گوشت گردن نمی شود. گوشت گردن هم چرب است و هم نرم و لطیف.
 • بعد از بررسی طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان سرو خیلی مهم است. حتما کنار آبگوشت از ترشیجات استفاده نمایید. ترشیجات در کنار آبگوشت باعث خوشمزه تر شدن می شود و خوردن آن را لذیذ تر می کند.
 • در طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان بایستی بعد از پخت حتما از سبزیجات در سرو استفاده کنید. سبزی خوردن و علی الخصوص نعناع تازه. برگ نعناع خواص زیادی دارد. مخصوصا در کنار غذایی مانند آبگوشت. باعث هضم آسان تر آبگوشت می شود.
 • حتی الامکان سعی کنید از روغن در تهیه آبگوشت خودتان استفاده نکنید. اگر نیاز به چربی بیشتری به غیر از گوشت گردن داشتید از دنبه استفاده کنید که هم خواص زیادی دارد و هم خوشمزه تر و خوش طعم تر است.
 • حواستان به سر ریز شدن آبگوشت روی شعله گاز علی الخصوص در طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان باشید. این کار خیلی خطرناک است.
 • پیاز چهار قاچ – نارنج تازه قاچ شده – سبزی خوردن با نعناع تازه – نان سنگک و دوغ تازه سفره آبگوشتی شما را رنگین تر می کند. پس حتما در سرو آبگوشت از اینها استفاده کنید تا برای میهمانان جذاب تر باشد. حتما این تنوع رنگی با ظرف های قشنگ شما تکمیل تر می شود.
حتما بخوانید
طرز تهیه کوفته شوید باقلا اصفهان برای 6 نفر

در پایین طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را به صورت کاملا اصیل و سنتی قرار داده ایم. امیدواریم مراحل را گام به گام و مرحله به مرحله انجام داده تا یک آبگوشت خوشمزه و بینظیر را برای عزیزانتان طبخ نمایید. حتما در سایت مرکز آموزش آنلاین آشپزی ثبت نام کرده و ما را با نظرات خود خوشحال نمایید.

منتظر نظرات پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم. دوره های ما علی الخصوص دوره آموزش آشپزی عمومی 1 بهترین فرصت برای ارتقا هنر آشپزی می باشد. شما عزیزان با شرکت در این دوره می توانید آشپزی را اصولی تر و حرفه ای تر بیاموزید. نوش جانتان و موفق باشید. مطالعه آموزش انواع غذا با گوشت و غذا با حبوبات و غذا با گوشت چرخ کرده را از دست ندهید.

چاپ دستور

طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان اصل برای 8 نفر

طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان لذیذ

آبگوشت فلفل یکی از بی نظیرترین و لذیذ ترین غذاهای استان همدان است که البته در تمام شهر های ایران طبخ می شود. این غذا از گوشت گوسفندی، سیب ‌زمینی، پوره گوجه ‌فرنگی، نخود، پیاز، سیر، فلفل سبزهمدان، زیره سبز، زنجبیل تازه و آبلیمو تهیه می ‌شود.

معمولا این آبگوشت در روزهای جمعه و به عنوان وعده ناهار سرو می شود. در ادامه طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

 • نویسنده‌: آموزش آنلاین آشپزی
 • زمان آماده سازی: 30
 • زمان پخت: 180
 • مجموع زمان: 210
 • بازدهی: 8 1x
 • دسته: آبگوشت
 • روش پخت: روی اجاق گاز
 • نوع: سنتی محلی ایرانی
 • رژیم غذایی: معمولی
مقیاس

مواد لازم

 • 500 گرم گوشت گوسفندی
 • 2 لیوان نخود
 • 1 قاشق غذاخوری زیره سبز
 • 1 قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده
 • 100 گرم فلفل سبز همدان
 • 10 عدد سیب زمینی کوچک
 • 6 عدد گوجه فرنگی پوره و تفت داده شده
 • 2 عدد پیاز
 • 3 حبه سیر
 • نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

دستور تهیه

مرحله اول

ابتدا نخود را از چند ساعت قبل خیس کنید و هر چند دقیقه یکبار آب آن را عوض کنید تا کاملا نفخ آن ازبین برود. یک قابلمه مناسب را همراه گوشت، یک عدد پیاز نصف شده، و کمی آب روی حرارت قرار دهید و صبر کنید تا گوشت به خوبی بپزد.

کف گوشت را گرفته و بعد از اینکه گوشت کمی نیم پز شد به آن نخود، زیره سبز، پوره گوجه فرنگی، مقداری زردچوبه، سیر و زنجبیل را اضافه کنید. صبر کنید تا آب به جوش بیاید، سپس درب قابلمه را بسته و حرارت گاز را کم کنید تا تمامی مواد به آرامی پخته شوند.

مرحله دوم

در نیم ساعت آخر پخت آبگوشت، سیب زمینی ها را همراه با نمک و کمی فلفل سیاه و فلفل سبز همدان به قابلمه اضافه کنید. پیاز باقی مانده را رنده کنید و آن را به قابلمه اضافه کنید. بعد از چند دقیقه آبگوشت را از روی حرارت برداشته و سرو کنید.

نکات مهم و ترفندها

شما می توانید به دلخواه از آب لیمو یا لیموی تازه در هنگام سرو آبگوشت استفاده کنید.

توجه داشته باشید که هنگام پخت گوشت، حتما کف روی آن را بگیرید تا آبگوشت شما رنگ شفاف تری داشته باشد.

شما می توانید از رب گوجه فرنگی به جای پوره گوجه فرنگی نیز استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که گوجه فرنگی را حتما همراه کمی روغن تفت دهید تا خامی آن گرفته شود، سپس آن را به آبگوشت اضافه کنید.

ارزش غذایی

 • تعداد سرو: 1
 • کالری: 200
 • شکر:
 • سدیم:
 • چربی:
 • چربی اشباع شده:
 • چربی اشباع نشده:
 • چربی ترانس:
 • کربوهیدارت:
 • فیبر:
 • پروتئین:
 • کلسترول:

کلمات کلیدی: طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان

آیا شما این دستور پخت را انجام داده اید؟

عکسی را به اشتراک بگذارید و ما را برچسب گذاری کنید - ما نمی توانیم صبر کنیم ببینیم چه چیزی ساخته اید!

نگارش و ترجمه : دپارتمان 1TouchFood

طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان اصل برای 8 نفر - 1TouchFood
تهیه آبگوشت فلفل همدان 1

طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان و بهترین دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان خوشمزه و آموزش آسان و قدم به قدم طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان مخصوص

نوع: آبگوشت

سبک آشپزی: سنتی محلی ایرانی

کلمات کلیدی: طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان

بازده دستورالعمل: 8

کالری: 200

زمان آماده سازی: PT0H30M

زمان پخت و پز: PT3H00M

زمان کل: PT3H30M

اجزاء دستورالعمل:

 • ۵۰۰ گرم گوشت گوسفندی
 • ۲ لیوان نخود
 • ۱ قاشق غذاخوری زیره سبز
 • ۱ قاشق چایخوری زنجبیل رنده شده
 • ۱۰۰ گرم فلفل سبز همدان
 • ۱۰ عدد سیب زمینی کوچک
 • ۶ عدد گوجه فرنگی پوره و تفت داده شده
 • ۲ عدد پیاز
 • ۳ حبه سیر
 • نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه آبگوشت فلفل همدان را به روش سنتی و اصیل برای شما عزیزان آموزش دادیم. امیدواریم که از این آموزش استفاده کرده و با تهیه مواد اولیه تازه، آبگوشت فلفل همدان را به سادگی در منزل تهیه و نوش جان نمایید.

امتیازدهی ویرایشگر:
5
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *