سبد خرید
تمیز کاری از هنر خانه داری

14 نکته در مورد تمیز کردن منزل و صرفه جویی در وقت از جوانب مثبت خانه داری

تمیزی در خانه داری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. خانه ی شما چقد تمیز است؟ ممکن است تمیزتر باشد ؟ اگر خدمتکاری استخدام نمی کنید ، آیا آرزو نمی کنید کسی نکات نظافت را به شما ارائه دهد ؟ به گفته کارشناسان خانه داری ، ترفندهایی در تجارت وجود دارد که خدمتکاران هنگام نظافت از آنها استفاده می کنند. در اینجا چند نکته ناب در مورد خانه داری ارائه شده است.

1. میز کار آشپزی یا آشپزخانه خود را تمیز کرده اید

هر زمان میز کار یا آشپزخانه خود را تمیز یا سازماندهی می کنیم (یا آنها را سازماندهی مجدد می کنیم) ، موارد بدیهی را مانند بزرگترین به هم ریختگی ها از بین می بریم.

سر و سامان دادن به ظروف و مرتب گذاشتن آنها جزئی از تمیز کاری آشپزخانه می باشد.

2. مسواک بیاورید… برای تمیز کردن میز و وسایل آشپزخانه

همه ما می دانیم که یک پارچه یا اسفنج یا سایر وسایل تمیز کننده نمی تواند به مناطق کمی که برای تمیز کردن نیاز داریم برسد ، بنابراین مسواک یک ابزار تمیز کننده مفید و ارزان است. با مسواک سریعتر و دقیق تر تمیزگی انجام می شود. حتما مسواکی که دیگر استفاده نمی کنید را دم دست خود داشته باشید.

پس برای تمیزگی آشپزخانه داشتن یک مسواک از واجبات است.

3. از پارچه های میکروفیبر استفاده کنید

آگوستین کانونگو ، مدیر خانه داری در هتل Loews Vanderbilt در نشویل ، تنسی ، چنین بیان داشته که: “پارچه های Microfiber بهترین است.” وی گفت ، چیزی 100 درصد پنبه نیز کار خواهد کرد ، یا یک روبالش یا پیراهن قدیمی. اما نه پلی استر یا پارچه سفالی.

پس همیشه برای تمیزگی آشپزخانه یک پارچه میکروفیبر آماده داشته باشید.

4. آخرین مرحله تمیزگی حمام است

من دوست دارم این کارها را ابتدا انجام دهم تا از پس آنها برآیم ، اما استیکنی گفت که برای جلوگیری از آلودگی متقابل ، ابتدا آنها را انجام دهی . اگرچه ، اگر شما مانند من از پارچه های مختلف در حمام استفاده می کنید ، من فکر می کنم این موضوع بی ربط است و من هنوز هم ترجیح می دهم این کار را انجام دهم!

حتما بخوانید
طرز تهیه کیک کاکائویی ساده فوری 10 نفره

5. از پاک کننده ها یا جرم گیر استفاده کنید … آنها کار می کنند!

من دوست دارم از آب لیمو و / یا سرکه برای تمیز کردن استفاده کنم ، اما ممکن است شما یک محلول جرم گیر خریداری شده در فروشگاه را دوست داشته باشید. مهم نیست از چه استفاده می کنید ، Good Housekeeping می گوید اسپری کنید … پس بگذارید آن اسپری خودش را بگیرد یعنی بعد از اسپری جرم گیر چند دقیقه اجازه دهید تا جرم ها به اصطلاح شل شوند تا سریع با آب گرفتن از بین بروند. در این میان می توانید چیز دیگری را تمیز کنید – و من مطمئن هستم که کارهای دیگری نیز باید انجام شود. با اجازه دادن به اسپری خیس بخورد ، تمیز کردن سطح گفته شده آسانتر است. منطقی است!
در استفاده از جرم گیر نکات ایمنی را رعایت کنید و زیاد مصرف نکنید

6. پرده ها را تمیز کنید … اما نه با روشی که فکر می کنید

آیا تا به حال شنیده اید که مردم با استفاده از جارو برقی پرده ها را پاک کنند؟ من دارم! اگر آنها را با حوله بزنید خیلی راحت تر می توانید گرد و غبار آنها را از کف جاروبرقی کنید.
اگر بخواهید پرده ها کامل بشورید می توانید آنها را جدا کرده و داخل ماشین لباسشویی بریزید ولی شوینده بسیار بسیار کمی بریزید.

7. اول جاروبرقی ، سپس شستشو

درست مثل جارو کردن قبل از پاک کردن ، جارو برقی قبل از پاک کردن نیز مهم است. شما برای تمیز کردن اول بایستی محیط را کامل جارو برقی کنید سپس با شستشو تمیز کاری را به اتمام برسانید.

8. مجدد جاروبرقی ، روشی که مادرتان به شما نشان داده است

بعد از پایان شستشو حتما مجدد جارو برقی بزنید تا اگر گرد و خاکی باقی مانده است از بین رود یا ممکن است هنگام شستشو نخی یا چیزهایی باقی بماند که بعد از جارو برقی نهایی آنها کاملا تمیز می شوند. همانطور که اصول آشپزی قواعد خود را دارد، جارو برقی نیز چنین است.

9. لوازم الکترونیکی منزل را فراموش نکنید

سامارا لین ، مدیر عملیات خانه تمیز کردن خانه آوریل لین در سیاتل ، گفت: “تلویزیون یا مانیتور را خاموش کنید ، سپس از یک پارچه خشک میکروفیبر استفاده کنید و صفحه را به آرامی پاک کنید .
در صورت لزوم ، پارچه را با آب مقطر یا با نسبت مساوی آب مقطر به سرکه سفید مرطوب کنید. ” شاید این را از قبل بدانید ، اما مستقیماً صفحه را اسپری نکنید.

حتما بخوانید
شام چی بپزم با بیش از 200 پیشنهاد

10. سر دوش فراموش نشود

من تمایل دارم که سر دوش را با شامپو بشویم ، اما لین ، در بالا ، یک ایده دیگر دارد. وی افزود: برای از بین بردن باقیمانده تجمع یافته در زیر دوش ، یک کیسه سرکه دور آن ببندید و بگذارید تا یک شب حل شود. صبح ، دوش را بشویید. ” من این را امتحان کردم و نتیجه شگفت انگیز بود!

11. چیدمان بعد از تمیز کاری مهم است

در چیدمان بعد از تمیزکاری خیلی دقت کنید. حتما سیستم فنگ شویی را لحاظ کنید. هم زیبا بچینید و هم از گیاهان استفاده کنید.

12. منظم باشید

درست مانند نگهدارنده مداد روی میز ، داشتن یک چوب تمیز کننده نیز مهم است. اندرسون گفت: “یک کادی همه چیز را با هم نگه می دارد و مدت زمان انجام کار را کاهش می دهد.”

13. در پایان تمیز کاری ، بوی “خانه جدید” را بدست می آید

شما می دانید که چگونه ، وقتی ماشین هایمان را شسته می شویم ، بعضی از مکان ها یک خوشبو کننده هوا اضافه می کنند یا حداقل ماشین های ما را به بوی عالی ما می دهند؟
اگر مانند من از محصولات تمیز کننده کاملاً طبیعی استفاده می کنید ، نباید محل شما بوی مواد شیمیایی ، پس از تمیز کردن بگیرد و دبرا لانگ فلو ، صاحب شرکت Gaia Home Services LLC در تاکوما ، واشنگتن نیز موافق است.
او مواد شوینده خود را با استفاده از بوراکس ، جوش شیرین ، سرکه و جوش شیرین تهیه می کند … و سپس قطره هایی از روغنهای اساسی  (که همچنین درمانی هستند!) مانند لیمو ، اسطوخودوس و گریپ فروت را اضافه می کند. من عاشق این ایده هستم خیلی راحت هم!

14. در پایان خانه تمیز دارید

یک خانم خانه دار یا یک همسر ، بعد از پایان تمیز کاری ، محیطی سالم را برای خانواده خود به ارمغان خواهد آورد. در ابتدا بایستی از خانم خانه و افرادی که منزل را تمیز کرده اند تقدیر و تشکر کرد.
اگر برای خانه تکانی سال نو ترفند های خانه داری را مطالعه کرده اید ، سال جدید را به شما تبریک می گوییم. ترفند آشپزی فراموش نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *