سبد خرید
4 روش برای آموزش آشپزی حرفه ای

4 روش برای آموزش آشپزی حرفه ای

در این مقاله به روش های مختلف آموزش می پردازیم. یکی از نکاتی که در این مقاله بصورت ویژه آموزش خواهیم داد آموزش آشپزی می باشد. در آموزش آشپزی حرفه ای متفاوت و مجزا از دیگران خواهیم بود. این مقاله را مطالعه کرده تا بتوانید با روش های آموزش آشپزی آشنا شوید.

انواع آموزش ها

آموزش در روش – انواع مختلفی دارد که در زیر آورده ایم :

 • خود یادگیری یا self-learning
 • آموزش از راه دور
 • کلاس های مجازی
 • یادگیری گروهی

همانطور که در بالا مشاهده کردید 4 نوع آموزش وجود دارد. برای توضیحات این 4 روش ذکر چند نکته خالی از لطف نیست. در آموزش با روش خود یادگیری شما می توانید آموزش رایگان آشپزی را انتخاب کنید که بر اساس متون و مستندات متنی با تصویری ارایه شده اند.

در روش آموزش از راه دور کاربر بدون حضور می تواند با درنظر گرفتن سرفصل ها و مطالب آموزش را آغاز کرده و به عنوان هنرجو در آموزش ها شرکت نماید.

در کلاس های مجازی همانطور که از نامش پیداست کاربر می تواند در کلاس هایی شرکت کند که چند دانش آموز و هنرجوی دیگر هم حضور دارند. این بستر مناسب و خاص خود را می طلبد. در این بخش شکل آموزش آشپزی حرفه ای جالب تر و هیجان انگیز تر است.

در یادگیری گروهی هم تقریبا همانند کلاس های مجازی است ولی قاعدتا آن سرفصل و مطالب به شکل خلاصه تر و متفاوت تر ارایه می گردد. این مورد را میتوان از مهم ترین موارد در آموزش آشپزی حرفه ای دانست.

روش های نوین آموزش آشپزی (آموزش آشپزی حرفه ای)

آموزش آشپزی حرفه ای
آموزش آشپزی حرفه ای

سایت های بینظیری درباره آموزش آشپزی فعالیت دارند. در ایران بهترین و بزرگترین سایت ها در زمینه آشپزی فعالیت دارند. این امر بدین خاطر است که همه مردم بدلیل گذشته و تاریخی که در امر آشپزی دارند به آن علاقمند هستند. این موردی که در ادامه بیان می شود را میتوان به عنوان یکی از بخش های مهم آموزش آشپزی حرفه ای دانست.

در تاریخچه ایران باستان غذا یکی از بخش های جدایی ناپذیر است. این جمله را می توان با پیدایش ظروف سنتی و باستانی مکشوفه ثابت کرد. استفاده از این نوع ظرف ها را میتوان از مهم ترین تغییرات در تاریخ آموزش آشپزی حرفه ای دانست.

در ایران قومیت های مختلفی وجود دارند. این قومیت ها هر کدام دارای سلایق و آداب و رسوم خاص مربوط به خود هستند. از این رو آشپزی یکی از علایق مردم این مرز و بوم است. در ایران همانطور که بیان شد بدلیل وجود قومیت های مختلف غذاهای مختلفی هم سرو می شوند که توریست ها و گردشگران به خیلی از این غذاها علاقمند می شوند.

حتما بخوانید
همه چیز درباره آموزش آنلاین آشپزی

آموزش آشپزی در 1TouchFood

آموزش آشپزی حرفه ای آنلاین
آموزش آشپزی حرفه ای آنلاین

مرکز آموزش آنلاین آشپزی تا کنون توانسته است بیش از 1000 غذای خوشمزه را در معرض آموزش قرار دهد. آموزش آشپزی حرفه ای ایرانی از غذاهای سنتی ایران که اقوام مختلف آنان را طبخ می کنند تشکیل شده است. غذاهای محلی متفاوت از غذاهای سنتی است. غذاهای سنتی غذاهایی هستند که ممکن است از اقوام مختلف بدست آمده باشد ولی غذاهای محلی عموما غذاهای محلی هر منطقه با قومیت خاص است.

آموزش آشپزی با تکنولوژی

مرکز آموزش آنلاین آشپزی توانسته است با استفاده از تکنولوژی روز دنیا بسیاری از غذاهای سنتی و محلی ایران را در کنار انواع غذاهای ملل آموزش دهد. همانطور که می دانید در بخش آموزش آشپزی رایگان توانسته ایم بسیاری از رسپی ها و دستورات غذایی را آموزش داده و با جدول ارزش غذایی و طرز تهیه انواع آن بصورت گام به گام و مرحله به مرحله قرار داده ایم. در باره آموزش آشپزی حرفه ای ذکر چند نکته خالی از لطف نیست.

 • ارایه بهترین دستور پخت ها
 • ارایه بهترین روش کار برای طرز تهیه انواع غذا
 • ارایه جدول ارزش غذایی
 • امکان پرینت و چاپ رسپی و دستور پخت
 • ارایه کامل و دقیق مواد لازم طرز تهیه
 • ارایه کامل و دقیق مراحل اجرای پخت و طرز تهیه
 • قرار دادن تصاویر مرتبط و جذاب
 • راحتی کار و کاربر پسند بودن آموزش آشپزی

آموزش آشپزی رایگان

همانطور که در بالا آورده شده است بسادگی می توانید از خدمات آموزش آشپزی استفاده کرده و هنر آشپزی خود را بشدت ارتقا دهید. در هنر آشپزی علاقه حرف اول را می زند. بعد از علاقه داشتن علم و دانش مرحله بعدی است. بعد از علم و دانش فراهم کردن بستر مناسب برای کسب تجربه از ضروریات است.

مرکز آموزش آنلاین آشپزی توانسته است در بخش های اول و دوم بهترین زیرساخت را بصورت کاملا جذاب و کاربر پسند برای شما عزیزان فراهم نماید. این مرکز می تواند برای شما عزیزان بستری مناسب در جهت آموزش آشپزی حرفه ای باشد.

کاربران بسادگی می توانند از بخش آموزش آشپزی رایگان استفاده کرده و بیشترین بهره را در جهت ارتقا هنر آشپزی خود کسب نمایند. یکی از مطالبی که همیشه در بحث آموزش آشپزی حرفه ای موثر بوده است داشتن برنامه اجرایی برای آموزش آشپزی حرفه ای است.

حتما بخوانید
دوره های تخصصی آنلاین آموزش آشپزی

در اینجا مروری بر آموزش آشپزی حرفه ای با استناد به زیرساخت جهت ارتقا کمی و کیفی هنر آشپزی تان خواهیم داشت. توجه داشته باشید که مورد مهمی در رابطه با آموزش آشپزی حرفه ای می باشد.

شما می توانید انواع دسته هایی که در این مرکز برای آموزش آشپزی حرفه ای برایتان تدارک دیده ایم را مشاهده کنید که عبارتند از طرز تهیه انواع غذاهای محلیطرز تهیه انواع فینگرفود طرز تهیه انواع دلمه و کوفتهطرز تهیه انواع دیزی و بسیاری دیگر از دسته های آموزش آشپزی رایگان هستند.

آموزش آشپزی

آموزش آشپزی
آموزش آشپزی
 • علاقه و سلیقه
 • داشتن علم و دانش جهت مرجع برای روش پخت و اجرا
 • ممارست و کسب تجربه
 • عدم ترس
 • اجرا بصورت گام به گام

همانطور که در بالا توضیح داده شده است داشتن علاقه و سلیقه یکی از پارامترهایی است که داشتن آن الزامی است. دیگر گزینه ها را نیز گه گاه در بالا توضیح داده ایم و فقط بحث عدم ترس است که بسته به انتخاب جایگاه قابل تغییر است.

منظور از این جمله این است که اگر می خواهید موفق باشید حتما باید ترس را کنار بگذارید و شروع کنید. وقتی به خودتان اعتماد داشته باشید پس موفق خواهید شد. این نکته را شاید بتوان مهمترین نکته در رابطه با آموزش آشپزی حرفه ای دانست.

سخن آخر تحریریه درباره آموزش آشپزی

مطالب بسیاری را علاقمندم در رابطه با آموزش آشپزی حرفه ای بیان کنم. ولی وقت بسیار اندک است و در مقابل مطالب بسیار کوتاه خواهم آمد. اینکه بدانیم چه دستور پختی بهترین است همانطور که ذکر شده است باید نکات بسیاری را مد نظر داشته باشیم.

داشتن جدول ارزش غذایی بصورت مجزا – داشتن مواد لازم بصورت مجزا – داشتن مراحل اجرای کار بصورت مجزا از نکات دقیق و تاثیر گذار در انتخاب بهترین آموزش ها است. به عنوان نمونه برایتان آموزش طرز تهیه چی کوفته ترکیه بدون گوشت و طرز تهیه کوفته تبریزی اصل خوشمزه را قرار می دهیم تا بتوانید آنها را مورد مطالعه قرار دهید.

علی الخصوص در آموزش آشپزی حرفه ای که امیدواریم از سایت آموزش آشپزی آنلاین 1TouchFood کمال استفاده را برده و بدانید که این آموزش ها متعلق به همه شما عزیزان است. ما به اینکه به شما عزیزان هموطن خدمت می کنیم به خود می بالیم.

نگارش و ترجمه : دپارتمان 1TouchFood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *