سبد خرید
طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی

طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی 6 نفره

در مقاله حاضر طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی 6 نفره را برایتان بصورت کاملا سنتی و اصیل آموزش داده ایم. شما بعد از مطالعه این مقاله بتوانید دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را بصورت کامل و جامع آموزش دیده و آن را فرا بیاموزید.

یکی از مهمترین نکات در نگارش رسپی ها مخصوصا طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی دانستن ارزش غذایی آن است که در جدول ارزش غذایی پایین آورده شده است.

آبگوشت ها یکی از غذاهای سنتی و تاریخی ما ایرانی هاست حتی به صورت محلی. آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی نیز یکی از این آبگوشت هاست که بطور سنتی از قدیم بوده است. یکی از نیازهای مخاطبان سایت های اینترنتی دانستن و آموختن طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی بوده است که در اینجا آن را بطور کامل فرا خواهیم گرفت. آموزش جذاب طرز تهیه آبگوشت قرمه همدان را از دست ندهید.

طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی خوشمزه
طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی خوشمزه

آبگوشت ها همانطور که بیان گردید از خوراکی های سنتی ما ایرانی ها می باشد. آبگوشت ها انواع گوناگونی دارند و تقریبا می توان گفت که در هر منطقه ای آبگوشت های متنوع و خاص مربوط به آن منطقه وجود دارد. عموما آبگوشت ها دارای مقادیری گوشت – دنبه – گوجه فرنگی – رب – نخود – لوبیا و … می باشند. آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی یکی از انواع آبگوشت ها می باشد.

عموما سرو آبگوشت در دو مرحله انجام می پذیرد. مرحله اول سرو آبگوشت ها در بخش مربوط به آب و مرحله دوم مربوط به مواد داخل آب می باشد. گاها آن مواد را با گوشت کوب حسابی کوبیده و له می کنند و با ترشیجات – پیاز – فلفل و انواع چاشنی دیگر میل می کنند. این مواد لزوما برای آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی کاربرد ندارد. شما مواد اولیه برای طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را در بخش خود کامل مطالعه نمایید.

تاریخچه طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی

همانطور که می دانید آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی یکی از انواع محلی و سنتی آبگوشت های اصیل ایرانی است. درباره تاریخچه آبگوشت در کتاب آشپزی که به زبان فارسی نمی باشد (البته کاملترین کتاب آشپزی و مرجع می باشد) آورده شده که آبگوشت غذای مخصوص ایرانی ها بوده است. آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی نیز یکی از این غذاهای ناب و خوشمزه است.

بادمجان و طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی
بادمجان و طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی

مثلا در باب غذاهای سنتی ایرانی که همان آبگوشت ها می باشد آورده شده که نخودآب یکی از غذاهای اصیل و قدیمی ایرانی است که بر پایه آبگوشت ها بنا نهاده شده است. همانطور که بیان گردید آبگوشت ها انواع مختلف و متنوعی دارند که این بر اساس قومیت ها و ساختار و شرایط اقلیمی آن منطقه بوده است.

نکته مهمی که می بایست در تاریخچه آبگوشت ها بیان گردد در این است که علت بوجود آمدن این غذا و انواع آبگوشت ها و علی الخصوص آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی یکجا نشینی یا همان شهرنشینی می باشد. به همین علت است که این غذاهای خوشمزه بوجود آمده است. در ادامه طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را با یکدیگر بررسی کرده و خواهیم آموخت.

درباره تاریخچه غذای آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی می بایست چنین بیان نمود که آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی از غذاهای شهر کرمان می باشد. این شهر مرکز استان کرمان است. شهر کرمان نیز از شهر های قدیمی و کهن ایران عزیزمان است.

همانطور که می دانید شهر کرمان قدمت بسیاری دارد و بدلیل قومیت های مختلف و شرایط اقلیمی خاصی که دارد مردمان منطقه توانسته اند غذاهای خوشمزه ای را نیز طبخ نمایند. شهر کرمان دارای غذاهای مختلفی است که همه این غذاها همچنین طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی همگی در دسته غذاهای محلی قرار می گیرند.

شما عزیزان می توانید طرز تهیه انواع غذاهای محلی را بطور کامل همراه با همه مناطق و قومیت های آن مطالعه نمایید و اطلاعات کامل و جامعی را در خصوص طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی و دیگر غذاهای خوشمزه محلی بررسی نمایید.

آموزش طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی

درباره آموزش طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی مطالب مفصلی بیان کرده ایم. طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را به صورت مرحله به مرحله در زیر برایتان همراه با جدول ارزش غذایی کامل قرار داده ایم. برای دانستن روش و طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی ابتدا شما می بایست بدانید که از چه مواد اولیه ای می خواهید استفاده نمایید.

حتما بخوانید
طرز تهیه ماهی قزل آلا رستورانی 3 نفره

درباره مواد اولیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی می توان گفت که حاوی سیب زمینی – چغندر – خیار – بادمجان – نخود – لوبیا سفید و … می باشد. انواع غذاهای شمالی استان مازندران ( 21 غذای محلی مازندرانی ) نیز خواندنی هستند.

دوره آموزش تهیه نان پیشی
دوره آموزش تهیه نان پیشی

در طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی مشاهده می نمایید که از مواد اولیه خاصی استفاده شده است. این مواد اولیه در اکثر آبگوشت ها یکسان و مشترک هستند. سعی کرده ایم تا بهترین و اصلی ترین دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را برایتان بصورت کاملا حرفه ای و کاربردی قرار داده تا خودتان بتوانید در منزل این آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را با بهترین کیفیت طبخ نمایید.

از آنجایی که هر منطقه بر اساس قومیت و شرایط اقلیمی مختص خود دارای نوع خاصی از آبگوشت ها است مواد اولیه آنها نیز مربوط به خود آنجاست و ممکن است مواد اولیه آنها با یکدیگر متفاوت بوده باشد. این تفاوت در مواد اولیه نیز در کیفیت و طعم نیز قابل تشخیص است. در کنار آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی طرز تهیه انواع ترشی و شور را نیز مطالعه نمایید.

حتما طرز تهیه انواع خوراک و طرز تهیه انواع دلمه و کوفته و طرز تهیه انواع دیزی را نیز مطالعه نمایید. غذاهای سنتی ایرانی همه بسیار خوشمزه هستند از اینرو پیشنهاد می کنیم طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را کامل مطالعه نمایید. به شما پیشنهاد می دهیم آموزش انواع غذاهای محلی آذربایجانی (17 غذای استان آذربایجان شرقی) را نیز مطالعه کنید.

نکات حرفه ای برای طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی

آموزش طرز تهیه آبگوشت کلم همدان با رسپی کامل برای مطالعه در اختیار شما قرار دارد. برای طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی میبایست نکاتی را رعایت کنید تا یک آبگوشت خوشمزه و ناب طبخ کنید.

 • در نظر داشته باشید برای طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی حتما زمان پخت را طولانی انجام دهید. برای خوش طعم شدن آبگوشت می بایست زمان پخت زیاد باشد.
 • به هیچعنوان شعله اجاق گاز زیاد نباشد. شعله یکدست و کم باشد. این باعث می شود حرارت یکسان بوده و طعم بینظیری به آبگوشت شما دهد.
 • حبوبات یکی از اصلی ترین بخش ها برای طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی است. از اینرو حتما 24 ساعت قبل یا بیشتر بایتسی خیسانده شود. با عوض کردن آب آن نیز در این مدت نفخ حبوبات گرفته می شود.
 • اگر با خیساندن حبوبات پوست آن جدا شد مطمین باشید که حبوبات شما تازه نیست و کهنه است.
 • سعی کنید از مواد اولیه تازه استفاده کنید و در صورت در دسترس بودن از مواد اولیه ارگانیک استفاده کنید. ارگانیک بودن مواد اولیه یعنی بازگرداندن سلامتی به بدن. این نکته مهمی در طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی می باشد. هم تازه و هم ارگانیک.
 • اگر در دسته افرادی هستید که نفخ حبوبات شما را آزار می دهد برای گرفتن بیشتر نفخ حبوبات شما می توانید آنها را بجوشانید و کفی که ناشی از جوشاندن آنها بوجود می آید را دور بریزید. بعد از جوشاندن حبوبات را بدون آب جوشیده به ظرف یا همان دیگ اصلی آبگوشت برگردانید.
 • بهترین ظرف برای تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی دیگ سنگی است. اگر در دسترس نبودن از دیگ های چدنی استفاده کنید. اگر چدنی هم در دسترس نبود از دیگ های مسی استفاده کنید. این ظروف باعث خوشمزه شدن آبگوشت شما می شوند. پس متوجه شدید که در طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی از دیگ های دیگر استفاده نکنید.
 • یکی از اصلی ترین و بهترین ادویه ها برای انجام طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی ادویه زردچوبه است. از اینرو بدانید که هیچ ادویه ای جای زردچوبه را نخواهد گرفت.
 • شما برای خوش طعم شدن آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی می توانید از مقدار کمی دم کرده زعفران نیز استفاده نمایید.
 • اگر می خواستید در طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی از گوشت استفاده کنید هیچ گوشتی گوشت گردن نمی شود. گوشت گردن هم چرب است و هم نرم و لطیف.
 • بعد از بررسی طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی سرو خیلی مهم است. حتما کنار آبگوشت از ترشیجات استفاده نمایید. ترشیجات در کنار آبگوشت باعث خوشمزه تر شدن می شود و خوردن آن را لذیذ تر می کند.
 • در طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی بایستی بعد از پخت حتما از سبزیجات در سرو استفاده کنید. سبزی خوردن و علی الخصوص نعناع تازه. برگ نعناع خواص زیادی دارد. مخصوصا در کنار غذایی مانند آبگوشت. باعث هضم آسان تر آبگوشت می شود.
 • حتی الامکان سعی کنید از روغن در تهیه آبگوشت خودتان استفاده نکنید. اگر نیاز به چربی بیشتری به غیر از گوشت گردن داشتید از دنبه استفاده کنید که هم خواص زیادی دارد و هم خوشمزه تر و خوش طعم تر است.
 • حواستان به سر ریز شدن آبگوشت روی شعله گاز علی الخصوص در طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی باشید. این کار خیلی خطرناک است.
 • پیاز چهار قاچ – نارنج تازه قاچ شده – سبزی خوردن با نعناع تازه – نان سنگک و دوغ تازه سفره آبگوشتی شما را رنگین تر می کند. پس حتما در سرو آبگوشت از اینها استفاده کنید تا برای میهمانان جذاب تر باشد. حتما این تنوع رنگی با ظرف های قشنگ شما تکمیل تر می شود.
حتما بخوانید
طرز تهیه سوپ عدس خوشمزه 6 نفره

در پایین طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را به صورت کاملا اصیل و سنتی قرار داده ایم. امیدواریم مراحل را گام به گام و مرحله به مرحله انجام داده تا یک آبگوشت خوشمزه و بینظیر را برای عزیزانتان طبخ نمایید. حتما در سایت مرکز آموزش آنلاین آشپزی ثبت نام کرده و ما را با نظرات خود خوشحال نمایید.

منتظر نظرات پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم. دوره های ما علی الخصوص دوره آموزش آشپزی عمومی 1 بهترین فرصت برای ارتقا هنر آشپزی می باشد. شما عزیزان با شرکت در این دوره می توانید آشپزی را اصولی تر و حرفه ای تر بیاموزید. نوش جانتان و موفق باشید. مطالعه آموزش انواع غذا با گوشت و غذا با کشک و غذا با بادمجان را از دست ندهید.

چاپ دستور

طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی 6 نفره

طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی محلی

یکی ازغذاهای محلی و سنتی استان کرمان آبگوشت بادمجان و کشک می باشد که در شهرهای دیگری نظیر لرستان و همدان نیز طبخ می شود. این آبگوشت از گوشت قرمز، کشک، نخود، لوبیا سفید، پیاز، بادمجان، سیب زمینی، چغندر و ادویه جات تهیه می شود. در ادامه طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 • نویسنده‌: آموزش آنلاین آشپزی
 • زمان آماده سازی: 30
 • زمان پخت: 180
 • مجموع زمان: 210
 • بازدهی: 6 1x
 • دسته: آبگوشت
 • روش پخت: روی اجاق گاز
 • نوع: سنتی محلی ایرانی
 • رژیم غذایی: معمولی
مقیاس

مواد لازم

 • 500 گرم گوشت قرمز با استخوان
 • 1 پیمانه کشک
 • 200 گرم نخود و لوبیا سفید
 • 1 عدد پیاز متوسط
 • 1 عدد سیب زمینی
 • 8 عدد بادمجان
 • 1 عدد چغندر
 • 4 عدد خیار
 • نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

دستور تهیه

مرحله اول

از 24 ساعت قبل حبوبات را داخل آب خیس کرده و آب آن را هر چند ساعت یک بار عوض کنید تا نفخ آن ها کاملا گرفته شود.

مرحله دوم

پوست بادمجان ها را گرفته و آن را داخل آب نمک قرار دهید تا هنگام سرخ کردن روغن کمتری مصرف کند و تلخی آن نیز گرفته شود. سپس آن ها را کنار بگذارید تا بادمجان ها خشک شوند.

مرحله سوم

گوشت، پیاز و حبوبات را داخل یک قابلمه مناسب ریخته و آن را همراه مقداری آب روی حرارت قرار دهید. اجازه دهید آب جوش آید و گوشت خوب پخته شود. سپس به آن سیب زمینی، نمک، فلفل و زردچوبه اضافه کنید. صبرکنید تا سیب زمینی پخته شود، سپس قابلمه را از روی حرارت برداشته تا آب آبگوشت تمام نشود.

مرحله چهارم

در یک تابه روغن ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. سپس بادمجان ها را داخل روغن سرخ کرده و کنار بگذارید. داخل همان تابه چغندر را خرد کرده و سرخ کنید. بعد از اینکه چغندر کمی تفت داده شد، بادمجان های سرخ شده را روی چغندر ریخته و کمی از آب گوشت را داخل تابه بریزید.

مرحله پنجم

اجازه دهید چغندرها به آرامی روی حرارت پخته شوند، سپس 2/1 از آن ها را با کشک و کمی آب گوشت مخلوط کنید و با کمک یک گوشت کوب برقی آن را له کنید. سپس آن را دوباره داخل قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. بقیه چغندر و بادمجان را داخب یک ظرف چیده و آن را با خیار تزئین کنید، سپس آن را سرو کنید.

نکات مهم و ترفندها

اگر آب آبگوشت کم بود، به آن آب بیشتری اضافه کنید.

این دستور غذا برای 6 نفر کافی می باشد، در صورت نیاز می توانید مقدار آن را کم یا زیاد کنید.

ارزش غذایی

 • تعداد سرو: ۱
 • کالری: 240
 • شکر:
 • سدیم:
 • چربی:
 • چربی اشباع شده:
 • چربی اشباع نشده:
 • چربی ترانس:
 • کربوهیدارت:
 • فیبر:
 • پروتئین:
 • کلسترول:

کلمات کلیدی: طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی

آیا شما این دستور پخت را انجام داده اید؟

عکسی را به اشتراک بگذارید و ما را برچسب گذاری کنید - ما نمی توانیم صبر کنیم ببینیم چه چیزی ساخته اید!

نگارش و ترجمه : دپارتمان 1TouchFood

طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی 6 نفره - آموزش آنلاین آشپزی
تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی 2

طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی و کاملترین دستور پخت و طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی عالی و آموزش آسان طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی مجلسی

نوع: آبگوشت

سبک آشپزی: سنتی محلی ایرانی

کلمات کلیدی: طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی

بازده دستورالعمل: 6

کالری: 240

زمان آماده سازی: PT0H30M

زمان پخت و پز: PT3H00M

زمان کل: PT3H30M

اجزاء دستورالعمل:

 • ۵۰۰ گرم گوشت قرمز با استخوان
 • ۱ پیمانه کشک
 • ۲۰۰ گرم نخود و لوبیا سفید
 • ۱ عدد پیاز متوسط
 • ۱ عدد سیب زمینی
 • ۸ عدد بادمجان
 • ۱ عدد چغندر
 • ۴ عدد خیار
 • نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را به روش سنتی و اصیل برای شما عزیزان آموزش دادیم. امیدواریم که از این آموزش استفاده کرده و با تهیه مواد اولیه تازه، آبگوشت بادمجان و کشک کرمانی را به سادگی در منزل تهیه و نوش جان نمایید.

امتیازدهی ویرایشگر:
5
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *