سبد خرید
طرز تهیه ناتو ژاپنی

طرز تهیه ناتو غذایی بد بو و اصیل ژاپنی 2 نفره

طرز تهیه ناتو اصل ژاپنی را برایتان قرار داده ایم. امیدواریم قبل از طبخ کامل مطالعه نمایید. مسیولیت با خودتان.

ناتو یک غذای سنتی ژاپنی از سویای تخمیر شده است. دانه های سویا ناتو با بخار پخته می شوند و سپس با باکتری های سالم معروف به باسیلوس سوبتیلیس تخمیر می شوند . فرآیند تخمیر غذایی را تولید می کند که دارای مقدار زیادی تغذیه و پروتئین است.

در نگاه اول ، به نظر می رسد natto به رنگ قهوه ای روشن تا تیره است ، با لوبیا هایی که کاملاً ریز هستند. بافت لوبیا متوسط ​​و محکم است اما در مرکز آن نرم است. به دلیل ماهیت تخمیر لوبیا ، آنها باریک هستند ، دارای رشته های کششی طولانی هستند که برای خوردن مانور زیادی لازم دارند.

طرز تهیه انواع غذاهای ملل و طرز تهیه انواع غذاهای فوری بسیار خواندنی تر هستند.

مواد اولیه برای طرز تهیه ناتو ژاپنی

  • 1 فنجان برنج سفید دانه کوتاه پخته شده
  • 2 بسته 50 گرم سویا تخمیر شده natto
  • 1 قاشق چایخوری سس سویا ، یا به سلیقه آن

آموزش طرز تهیه ناتو ژاپنی

مرحله 1 : مواد را جمع کنید.

طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله 1
طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله 1

مرحله 2 : برنج گرم پخته شده را در یک کاسه بزرگ قرار دهید.

طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۲
طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۲

مرحله ۳ : در یک کاسه کوچک ، دو بسته natto را با هم ترکیب کنید. اگر بسته بندی همراه بسته های سس ادویه و کاراشی (خردل زرد ژاپنی داغ) باشد ، محتویات آن را به کاسه اضافه کنید. با چوب های چوبی به شدت مخلوط کنید.

طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۳
طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۳

مرحله 4 : تزئینات دلخواه را به natto اضافه کنید. ممکن است سس سویای اضافی نیز متناسب با سلیقه فردی مورد نظر باشد. هر تعداد و ترکیبی از تزئینات پیشنهادی فوق ممکن است به مخلوط natto اضافه شود.

طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۴
طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۴

مرحله 5 :‌ بعد ، برنج بخارپز شده را با ناتو مخلوط شده بریزید ، و به دلخواه تزیینات اضافی اضافه کنید.

طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۵
طرز تهیه ناتو ژاپنی مرحله ۵

انواع ناتو

یکی از انواع ناتو خرد شده ، به عنوان hikiwari natto  به بازار عرضه می شود ، جایی که دانه های سویا قبل از تخمیر خرد می شوند. تنوع دیگر kotsubu natto  است که دانه های سویای تخمیر شده کوچکتر از آن چیزی است که در نظر گرفته می شود.

آموزش فینگر فود بیش از 30 نوع فینگرفود و طرز تهیه انواع سالاد سبزیجات ایتالیایی 10 سالاد اصل برایتان جذاب تر خواهد بود.

بسته بندی ناتو

وقتی طرز تهیه ناتو را توضیح می دهیم بایستی بدانید که ناتو در بسته بندی های مختلف نیز عرضه می شود و شاید نیازی به مطالعه طرز تهیه ناتو نباشد.

Natto  به صورت بسته بندی شده در بسته های کوچک 40 یا 50 گرمی فروخته می شود و در بسته های سه تا پنج بسته ای به فروش می رسد. برای فروش در قسمت یخچال فروشگاه های مواد غذایی ژاپنی و سایر آسیا موجود است. بسته های natto  باز نشده ممکن است برای مدت زمان کوتاهی در فریزر نگهداری شود.

حتما بخوانید
طرز تهیه آشک افغانستانی اصل 5 نفره

در غذاهای ژاپنی ، ابتدایی ترین روش لذت بردن از ناتو برنج گرم و بخارپز ارائه می شود. این روش خوردن ناتو کاملاً سنتی است و اغلب به عنوان صبحانه خورده می شود  . سایر مواقع که ناتو از برنج لذت می برد به عنوان میان وعده ، غذای جانبی یا حتی به عنوان یک وعده غذایی سریع و آسان است.

نیفتی، یکی از ارائه‌کنندگان خدمات اینترنتی در ژاپن، سال ۲۰۱۷ تحقیقی انجام داد که نشان می‌داد تنها ۶۲ درصد مردم ژاپن واقعا از ناتو لذت می‌برند. ۱۳ درصد نیز خیلی جدی از مزه آن بدشان می‌آید. با این حال، خیلی‌ها این غذا را به خاطر فوایدش می‌خورند.

یوکی گومی، آشپز ژاپنی ساکن لندن و استاد مدرسه آشپزی، می‌گوید “ناتو واقعا بوی بدی دارد. نمی‌شود بویش را نادیده گرفت. ولی همیشه در یخچالم پیدا می‌شود.”

خانم گومی می‌گوید جایگاه این غذا در خانه‌اش بسیار اساسی است، همان‌طور که پنیر و ماست در بسیاری از خانه‌های غربی پیدا می‌شود.

“روزی یک بسته ناتو برای فرار از عزرائیل کافی است”

ژاپنی‌ها از مدت‌ها قبل مبلغ مصرف ناتو بوده‌اند و عقیده دارند که مصرفش با بهتر شدن جریان خون و کاهش خطر سکته ارتباط دارد – مسائلی که قطعا به گوش ساکنان کشوری که میزبان یکی از پیرترین جوامع بشری است، خوش می‌آید.

مادرم اغلب ادعا می‌کند که ناتو خونش را مثل “ابریشم” می‌کند. حتی یکی از وبسایت‌های خبری ژاپن در اقدامی شگفت‌انگیز مدعی شد که “روزی یک بسته ناتو برای فرار از عزرائیل کافیست”. طرز تهیه ناتو با بهترین روش شاید قابل خوردن تر شود.

فواید و خواص ناتو

جایگاه ناتو در خیلی از خانه‌های ژاپنی مشابه جایگاه پنیر و ماست در خیلی از خانه‌های غربی است

هیتوشی شیراکاوا، استاد علوم غذایی در دانشکده علوم کشاورزی دانشگاه توهوکو در شهر سندای، می‌گوید این ادعا، حداقل برای بعضی‌ها، “احتمالا درست” است.

او به تحقیقی بلندمدت اشاره می‌‌کند که در اوایل سال جاری در ژورنال پزشکی بریتانیا منتشر شد.

پژوهشگران مرکز ملی سرطان در توکیو متوجه شدند که احتمال فوت به خاطر سکته و حمله قلبی در مردان و زنانی که روزانه دانه‌های تخمیرشده سویا مانند ناتو مصرف می‌کنند ۱۰ درصد کمتر از دیگران است. شاید این هم از فواید و نکات در طرز تهیه ناتو باشد.

آقای شیراکاوا می‌گوید “غذاهای حاوی دانه‌های تخمیرشده سویا کمتر ترکیبات خود را در جریان فرآوری از دست می‌دهند، مساله‌ای که به نظر می‌رسد دلیل اصلی رابطه مشخص بین مصرف ناتو و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی است.”

این ترکیبات غذایی در طرز تهیه ناتو شامل مقادیر زیادی پروتئین، آهن و فیبر است که پیامدهای مثبتی برای فشار خون و وزن دارند.

حتما بخوانید
جوجه کباب با سس مخصوص برای بیماران دیابتی 2 نفره

ناتو حتی ممکن است باعث شود مردم هم جوانتر به نظر برسند و هم احساس جوانی کنند.این ها از رموز طرز تهیه ناتو می باشد.

یک وعده ناتو (حدود ۵۰-۴۰ گرم) نیاز روزانه به ویتامین کا را که دولت ژاپن تعیین کرده است تامین می‌کند و ممکن است مانع از پوکی استخوان شود. ناتو در عین حال مملو از ویتامین‌های ب۶ و ئی است، که به گفته آقای شیراکاوا پیری پوست را کند می‌کند و روند پوست‌ریزی را تسریع می‌کند.

به گفته او “تعداد کسانی که به ژاپن سفر می‌کنند و در مهمان‌پذیرهای سنتی اقامت می‌کنند بیشتر شده است. صبحانه در این مهمان‌پذیرها همیشه شامل ناتو می‌شود.”

می‌ترسیدم مردم از این چیز بدبو خوششان نیاید

“وقتی از ژاپن برمی‌گردند پیش من می‌آیند و می‌گویند چیز عجیب و چسبناکی خورده‌اند… بعضی‌ها خیلی بدشان آمده بود. راستش کاملا درکشان می‌کنم. اما بعضی‌ها هم می‌گویند که اتفاقا خوششان آمده است و دوست دارند بدانند که کجا پیدا می‌شود.”

خانم گومی می‌گوید که این تحول او را امیدوار کرده است که شاید غیرژاپنی‌ها هم بالاخره به اندازه خودش از ناتو لذت ببرند.

“به نظرم اگر در جاهای دیگر هم پیدا شود عالی می‌شود. مثل بازارهای محلی. گرایش به طرف غذاها و نوشیدنی‌های تخمیرشده مثل کیمچی، کفیر و کمبوچا دارد بیشتر می‌شود. حس می‌کنم که به زودی نوبت ناتو هم خواهد رسید.”

طرز تهیه ناتو اصیل ژاپنی را مطالعه کرده اید. قبل از طبخ بیاندیشید. شما با مطالعه طرز تهیه ناتو اصیل ژاپنی متوجه شده اید که این غذا با ذایقه ما ایرانی ها سازگار نیست. از این رو پیشنهاد می کنیم تا حتما غذاهای محلی و بومی استانی کشور عزیزمان ایران را مطالعه نموده و بیاموزید.

طرز تهیه انواع غذاهای محلی شامل غذاهای متنوع محلی اقوام ایرانی است.

البته دانستن و آموختن رسپی های ملل بسیار مفید است ولی به شرط اینکه بتوان آنان را میل کرد. به امید ارتقا هنر آشپزی شما عزیزان .

منبع: بی بی سی فارسی

طرز تهیه ناتو غذایی بد بو و اصیل ژاپنی 2 نفره - آموزش آنلاین آشپزی
تهیه ناتو

طرز تهیه ناتو بهمراه خواص و فواید آن به عنوان یک غذای اصیل ژاپنی که طرفداران خاص خود را دارد. ناتو ژاپن بسیار بد بو و لزج است که هر کسی از آن خوشش نخواهد آمد

نوع: صبحانه

سبک آشپزی: ژاپنی

کلمات کلیدی: طرز تهیه ناتو

بازده دستورالعمل: ۲

کالری: 419

زمان آماده سازی: PT0H05M

زمان پخت و پز: PT0H05M

زمان کل: PT0H10M

اجزاء دستورالعمل:

  • 1 فنجان برنج سفید دانه کوتاه پخته شده
  • 2 بسته (50 گرم) سویا تخمیر شده (natto)
  • 1 قاشق چایخوری سس سویا

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه ناتو اصل ژاپنی را برایتان بصورت حرفه ای همراه با خواص و فواید آن قرار دادیم. این ناتو بسیار بد بو می باشد. پس قبل از تصمیم به درست کردن و طبخ آن بیاندیشید بعد اقدام کنید.

امتیازدهی ویرایشگر:
5