سبد خرید
آموزش آشپزی

اسرار پخت و پز موفقیت آمیز

پخت و پز چیست ؟

اسرار پخت و پز رمز و رازیست بر اساس تجربه سرآشپز ها. پخت و پز فرآیند استفاده از گرما برای تهیه غذاهای مصرفی است. بسیاری از روش های معمول پخت و پز شامل استفاده از روغن است. سرخ کردن در روغن داغ است ، تفت دادن در حال پختن با مقدار کمی روغن است ، سرخ کردن یک روش چینی برای سرخ کردن سریع در مقدار کمی روغن در یک ووک است ، سرخ کردن عمیق باعث غرق شدن کامل مواد غذایی در مقدار زیادی چربی و روغن است. مرکز آموزش آنلاین آشپزی بیشترین نکات را به شما آموزش خواهد داد.

روش پخت خورشت ها

همانطور که مردم امروزه به سلامت غذایی بیشتر اهمیت می دهند، غذاهای آماده در روغن کمتر بیشتر طرفدار دارد. با ظهور ظروف پخت و پز غیر قابل چسبیدن ، می توان سات کردن را در حرارت های پایین با استفاده از آب میوه های گیاهی و آب میوه به جای روغن انجام داد. خورشت ها با پخت و پز آرام در مقدار کمی مایعات در ظرف در بسته انجام می گیرد. آهسته. تدریجی خورشت برش های سخت گوشت را نرم می کند و باعث می شود طعم ها با یکدیگر مخلوط شوند.

روش پخت برنج

روش پخت آهسته دیگر ، پخت برنج است که در آن گوشت ابتدا قهوه ای می شود ، سپس در مقدار کمی مایع در ظرف دربسته به آرامی پخته می شود . پختن غذا در مایع زیر نقطه جوش است ، در حالی که بخارپز کردن ، پختن غذایی است که بالای آب جوش قرار گرفته است. این از اسرار پخت و پز است.

حتما بخوانید
خمیر هزارلا چیست و طرز تهیه آن

تفت دادن در پخت و پز

تفت دادن به معنای پخت در هوای خشک و گرم ، به طور کلی در اجاق است. پخت به پخت و پز در اجاق اشاره دارد و تفاوت
عمده آن با تفت دادن به نوع غذا پخته شده به عنوان مثال است. یکی کیک می پزد ، اما مرغ را کباب می کند . شکل دیگری به نام پختن در معرض مستقیم گرما است ، در حالی که کباب به آن اشاره دارد پختن غذای مارین شده با کباب کردن.
شام خوردن با دیگران یکی از متداول ترین و مکررترین فعالیت های اجتماعی است. این می تواند شامل یک شام خانوادگی ،
یک وعده غذایی با دوستان ، یا بخشی از یک مراسم یا جشن مانند عروسی یا تعطیلات باشد. بیشتر و بیشتر مردم مطالعه پخت و پز در مدارس، تماشا می کنند که چگونه به برنامه در تلویزیون، و خواندن مجلات تخصصی و آشپزی. در واقع ، كتابهای آشپزی به عنوان یك گروه ، به غیر از آثار مذهبی ، از هر نوع كتاب دیگری فروش بیشتری دارند. این نشان از علاقه مردم به آشپزیست. پس بیراه نگفته ایم که آشپزی در تمام دنیا از شغل های پردرآمد است. در اسرار پخت و پز دقت باید بسیار باشد.

سرخ کردن
سرخ کردن مناسب و کافی

مهارت در پخت و پز غذاها

پخت و پز عمل تهیه غذا برای مصرف است. این شامل طیف وسیعی از روش ها ، ابزارها و ترکیبات مواد برای بهبود طعم و مزه و
هضم غذا است. به طور کلی نیاز به انتخاب دارد ، اندازه گیری و ترکیب مواد در یک روش مرتب در تلاش برای رسیدن به نتیجه مطلوب . محدودیت های موفقیت شامل تغییر در مواد ، شرایط محیطی ، ابزارها و مهارت شخصی است که در حال پخت و پز است.

حتما بخوانید
مقدار مرغ برای جوجه کباب هر نفر با استخوان و بدون استخوان

تاریخچه پخت و پز

تنوع آشپزی در سراسر جهان بازتاب بی شماری از ملاحظات تغذیه ای ، زیبایی شناختی ، کشاورزی ، اقتصادی ، فرهنگی و مذهبی است که بر آن تأثیر می گذارد. پخت و پز مکرر ، گرچه نه همیشه ، شامل استفاده از گرما به منظور تغییر شکل شیمیایی یک ماده غذایی است ، بنابراین طعم ، بافت ، شکل ظاهری یا خصوصیات غذایی آن تغییر می کند. شواهد باستان شناسی از مواد غذایی پخته شده (اعم از حیوانی و گیاهی) در وجود دارد سکونتگاه های انسانی مربوط به اولین استفاده از آتش است.

شعله مناسب
شعله مناسب برای پخت غذا

دما در پخت و پز

هنگام پخت و پز در صورت استفاده از حرارت ، این امر می تواند بسته به دما ، زمان پخت و روش استفاده شده ، مواد غذایی را ضد عفونی و نرم کند . 4 تا 60 درجه سانتیگراد (41 تا 140 درجه فارنهایت) “منطقه خطر” است که در آن بسیاری از باکتری های فساد کننده مواد غذایی رشد می کنند و برای استفاده ایمن از گوشت ، مرغ و محصولات لبنی باید از آن اجتناب شود . برودت و یخ زدگی باعث از بین رفتن باکتری ها نمی شود ، اما رشد آنها را کند می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *