سبد خرید
طرز تهیه آش رشته اردبیل خوشمزه

طرز تهیه آش رشته اردبیل اصل برای 6 نفر

در مقاله حاضر طرز تهیه آش رشته اردبیل اصل برای 6 نفر را برایتان بصورت کاملا سنتی و اصیل قرار داده ایم. شما بعد از مطالعه این مقاله می توانید دستور پخت و طرز تهیه آش رشته اردبیل را بصورت کامل و جامع آموزش دیده و آن را فرا بیاموزید.

یکی از مهمترین نکات در نگارش رسپی ها مخصوصا طرز تهیه آش رشته اردبیل دانستن ارزش غذایی آن است که در جدول ارزش غذایی پایین آورده شده است.

طرز تهیه آش رشته اردبیل سنتی
طرز تهیه آش رشته اردبیل سنتی

آش ها یکی از غذاهای سنتی و تاریخی ما ایرانی هاست حتی به صورت محلی. آش رشته اردبیل نیز یکی از این آش هاست که بطور سنتی از قدیم بوده است. یکی از نیازهای مخاطبان سایت های اینترنتی دانستن و آموختن طرز تهیه آش رشته اردبیل بوده است که در اینجا آن را بطور کامل فرا خواهیم گرفت. آموزش جذاب طرز تهیه آش کلم ارومیه (یرتخلی) را از دست ندهید.

آش از نظر سبکی غذا در دسته غذاهای سبک قرار می گیرد و می توان آن را در وعده های گوناگون استفاده کرد. نسل گذشته و قدیمی ها آش را به عنوان غذای اصلی در نظر می گرفتند و می توان گفت به نسبت دسترسی به مواد اولیه برای غذا ها جزو غذاهای لوکس محسوب می شده است.

دوره آموزش آنلاین جوجه کباب ملل
دوره آموزش آنلاین جوجه کباب ملل

همانطور که می دانید آش به عنوان یک غذای خاص تعریف خاصی نیز دارد. آش به معنی غذای آبکی است که نباید بسیار آبکی باشد. باید مواد معدنی آن بالا بوده و خاصیت و فواید بسیار زیادی داشته باشد. آش های ایرانی بیش از 400 نوع می باشد که آش رشته اردبیل یکی از این آش هاست.

در طرز تهیه آش رشته اردبیل از بهترین و زبده ترین آشپزهای محلی استفاده شده است از اینرو سعی شده بهترین و کاربردترین طرز تهیه آش رشته اردبیل باشد.

شما وقتی قصد دارید آش خوشمزه را طبخ نمایید مخصوصا در بررسی طرز تهیه آش رشته اردبیل در نظر داشته باشید که خوشمزه شدن آش رشته اردبیل با شعله زیاد و آب زیاد و یا آب بسیار کم امکان پذیر نیست و شما می بایست همه چیز را ایده آل در نظر بگیرید و مقدار ها را درست و کامل اضافه نمایید.

طرز تهیه آش رشته اردبیل

اردبیل یکی از کلان شهرهای اصیل و قدیمی کشور عزیزمان ایران است. در طول تاریخ به این شهر نام های گوناگونی می گفتند. دارالملک – دارالعرفان – دارالامان و … نام های شهر اردبیل بوده است. شهر اردبیل شهرت اصلی خود را باید از صفویه و شیخ صفی الدین بداند که از بزرگان این منطقه بوده است.

رونق اقتصادی در استان بدلیل وجود در مسیر جاده ابریشم و همچنین مناطق گردشگری نظیر سرعین و … بوده که باعث آوردن توریست به منطقه شده است. مردمان این منطقه انسان هایی خونگرم و مهمان نواز هستند. این مردمان دارای تنوع غذایی زیاد و متفاوتی هستند. غذای آش رشته اردبیل یکی از غذاهای خوشمزه و اصیل مردمان استان اردبیل است.

حتما پیشنهاد می کنیم آموزش غذای آش رشته اردبیل را بیاموزید و آن را برای عزیزانتان در منزل طبخ نمایید. با این کار لذت غذاهای خوشمزه ارومیه و مردمان منطقه آذربایجان غربی را در هر جای ایران که باشید به ارمغان خواهید آورد.

طرز تهیه آش رشته اردبیل مرحله به مرحله
طرز تهیه آش رشته اردبیل مرحله به مرحله

در رابطه با ادویه جات نیز حتما باید حواستان جمع باشد تا هیچ ادویه ای را زیاد نریزید. مخصوصا در طرز تهیه آش رشته اردبیل همه چیز باید استاندارد و ایده آل باشد تا بتوانید یک آش محلی و مناسب را طبخ نمایید. دیگر نیازی نیست که حتما به شهر خاصی سفر کنید. شما می توانید با بررسی و انجام مراحل بصورت گام به گام در زیر یک آش رشته اردبیل خوشمزه را طبخ نموده و با عزیزانتان میل کنید.

طرز تهیه آش رشته اردبیل را بصورت کاملا کاربردی و حرفه ای برایتان قرار داده ایم. کافیست این مراحل را کامل و درست انجام داده تا هنر آشپزی خود را هر روز ارتقا داده و پیشرفت نمایید و همچنین آش رشته اردبیل اصیل و سنتی را برای عزیزانتان طبخ نمایید. آموزش فوق العاده انواع غذاهای شمالی استان مازندران ( 21 غذای محلی مازندرانی ) را نیز مطالعه کنید.

حتما بخوانید
طرز تهیه نان فطیر اراک اصل محلی 5 نفره

ما با شما هستیم تا ارتقا کیفی و کمی سطح آشپزی شما اتفاق بیافتد. حتما از آموزش های رایگان آشپزی ما استفاده کرده و لطفا با نظرات خود ما را در این امر خطیر راهنمایی نمایید. مطالعه آموزش انواع غذا با اسفناج و غذا با بادمجان و غذا با تخم مرغ را از دست ندهید.

آموزش طرز تهیه آش رشته اردبیل

برای آموزش طرز تهیه آش رشته اردبیل دانستن نکات زیر بسیار مهم است تا آش شما یا همان آش رشته اردبیل بسیار خوشمزه و حرفه ای دربیاید. قبل از اینکه این نکات را با یکدیگر بررسی نماییم باید بدانید که آش رشته اردبیل از چه موادی تشکیل شده است.

آش ها از مواد اولیه خاصی تشکیل شده اند. این مواد اولیه در اکثر آش ها مشترک است. آش ها همانطور که می دانید از انواع حبوبات و سبزیجات بوجود می آیند. آش رشته اردبیل نیز دارای مواد اولیه خاص خود است. آموزش طرز تهیه آش شیر زنجانی (سوت آشی) با رسپی کامل برای مطالعه در اختیار شما قرار دارد.

مواد اصلی این آش شامل رشته آش و سبزیجات آش و حبوباب نظیر عدس و رب گوجه فرنگی می باشد که می بایست آنها را در کنار یکدیگر پخت و یک آش بینظیر آش رشته اردبیل را بطور محلی و سنتی تهیه و طبخ نمود.

حتما طرز تهیه انواع آش (بهمراه بسیاری از آش های محلی) و طرز تهیه انواع فینگر فود و طرز تهیه انواع غذاهای محلی را مطالعه نمایید. دنیایی از طرز تهیه انواع غذا را در اینجا مطالعه خواهید کرد. به شما پیشنهاد می دهیم آموزش انواع غذاهای محلی آذربایجانی (17 غذای استان آذربایجان شرقی) را نیز مطالعه کنید.

آش ها از مواد اولیه تازه تشکیل می شوند. سبزیجات بکار رفته در آش رشته اردبیل حتما می بایست تازه بوده و بهتر است ارگانیک نیز باشد. البته درباره سبزیجات مطالب مختلفی ارایه کرده ایم. شما عزیزان می توانید این مقالات را مطالعه کرده و از برچسب ها نیز استفاده نمایید. نکته مهم در تهیه آش رشته اردبیل این است که شما بتوانید بهترین کیفیت را برای میهمانان خود تهیه نمایید.

درباره کیفیت آش رشته اردبیل مرغوب بودن مواد اولیه از نکات اصلی است. اگر به میهمانی خاصی رفته اید یا همچنین به رستوران خاصی که یک غذای بسیار خوشمزه را برای میهمانان خود تهیه کرده است مطمئن باشید که مرغوبیت مواد اولیه از مهمترین مسائل است و همچنین تاثیر بسیار زیادی در طعم غذا دارد.

نکات حرفه ای برای طرز تهیه آش رشته اردبیل

نکات ضروری که می بایست برای طرز تهیه آش رشته اردبیل رعایت کنید بدین صورت می باشند :

 • حتما حبوبات را از یک روز قبل حتما خیسانده و آب آن را چندین بار عوض کنید تا نفخ آن گرفته شود. حبوبات دارای مواد معدنی و ارزش غذایی بسیار بالایی هستند و برای بدن انسان بسیار مفید است. سعی کنید حتما در بررسی طرز تهیه آش رشته اردبیل این نکته را رعایت کنید.
 • در طرز تهیه آش رشته اردبیل حتما از سبزیجات تازه و ارگانیک استفاده کنید. این مورد را تاکید کرده ایم. یکی از دلایل اصلی خوشمزه بودن آش ها مخصوصا آش رشته اردبیل در استفاده از سبزیجات تازه و ارگانیک است. عطر بینظیری به آش رشته اردبیل خواهد داد.
 • اگر برای طرز تهیه آش رشته اردبیل نیاز به استفاده از سبزیجات خشک شده داشتید باز هم سعی کنید این سبزیجات مانده نبوده و نسبتا تازه باشند. سبزیجات خشک شده قدیمی عطر آنچنانی ندارند.
 • حتما حواستان باشد که در طرز تهیه آش رشته اردبیل از شعله اجاق گاز بالا استفاده نکنید. همیشه سعی کنید تا آش رشته اردبیل با حرارت ملایم طبخ گردد. شعله زیاد باعث می شود تا آش رشته اردبیل ته گرفته و طعم آن به سوختگی برود.
 • برای جا افتادن آش صبر داشته باشید و تا جای ممکن آب اضافه نکنید مگر به اندازه و از آب کتری که جوشیده شده باشد.
 • برای سرو آش رشته اردبیل هم هنرمندانه این کار را انجام دهید و حتما از ظرف مناسب برای ریختن آش رشته اردبیل استفاده کنید.
 • برای نگهداری از آش باقیمانده حتما آن را به قابلمه منتقل کرده و حتما درب آن را ببندید و بعدا داخل یخچال نگه داری نمایید.
 • به هیچ عنوان آش گرم را مخصوصا آش رشته اردبیل را بصورت گرم داخل یخچال نگذارید. حتما اجازه دهید آش رشته اردبیل خنک شده و بعدا به یخچال منتقل کنید.
 • برای سبزیجات هم سبزی درشت خرد شده و بدون ساقه باشد. این یکی از فوت های کوزه گری برای طبخ هر نوع آش است.
 • پیاز داغ و سیر داغ و همچنین نعناع سرخ شده در بسیاری از آش ها برای تزیین استفاده می گردد. البته نه همه آش ها ولی در بسیاری از آش ها شما می توانید با اینها به آش خود جذابیت بصری خاصی را به میهمانان خود القا نمایید.
 • همیشه حواستان باشد در طرز تهیه آش رشته اردبیل یکی از بهترین نکات و اصلی ترین آنها خوشمزه بودن آش می باشد. شما می توانید از یک ظرف مناسب برای پخت استفاده نمایید. ظرف مسی یکی از این ظروف است که غذا در آن بسیار خوشمزه و بینظیر می شود.
حتما بخوانید
طرز تهیه کله جوش اصل خوشمزه برای 5 نفر

در پایین طرز تهیه آش رشته اردبیل را بصورت مرحله به مرحله قرار داده ایم. شما می توانید این دستور پخت را پرینت کرده و نزد خود نگه دارید. حتما در صورت تمایل امتیاز داده و ما را در ارایه خدمات بیشتر یاری نمایید.

چاپ دستور

طرز تهیه آش رشته اردبیل اصل برای 6 نفر

طرز تهیه آش رشته اردبیل اصل

آش رشته اردبیل که نام محلی آن اریشته آشی است یکی از محبوب ترین آش های سنتی استان اردبیل است که معمولا در شب چهارشنبه سوری و یا برای پشت پا آن را می پزند. این آش بسیار ساده است و در زمان کمی تهیه می شود. در ادامه طرز تهیه آش رشته اردبیل لذیذ را خدمت شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

 • نویسنده‌: آموزش آنلاین آشپزی
 • زمان آماده سازی: 20
 • زمان پخت: 60
 • مجموع زمان: 80
 • بازدهی: 6 1x
 • دسته: آش
 • روش پخت: روی اجاق گاز
 • نوع: محلی سنتی ایرانی
 • رژیم غذایی: معمولی
مقیاس

مواد لازم

 • 2 پیمانه رشته آشی
 • ۱ عدد پیاز
 • ۲۵۰ گرم سبزی آش
 • ۱ قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی
 • 1/4 پیمانه عدس
 • زردچوبه نمک و فلفل به میزان لازم
 • روغن به میزان لازم

دستور تهیه

مرحله اول

عدس را حداقل به مدت ۱ ساعت در آب خیس کنید. در یک قابلمه عدس را به همراه حدود ۲ لیتر آب روی حرارت ملایم قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه کمی پخته شود. پیاز را به صورت نگینی خرد کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود.

سپس پیاز را بریزید و هم بزنید تا طلایی شود. مقداری زردچوبه ریخته و تفت دهید تا خامی آن گرفته شود، سپس پیاز داغ را از روی حرارت بردارید. سیب زمینی را به صورت مکعبی خرد کنید.

مرحله دوم

زمانی که عدس ها نیم پز شدند، سیب زمینی، پیاز و سبزی را در آش بریزید و اجازه دهید چند قل بخورد سپس مقداری نمک، فلفل و روغن بریزید و درب قابلمه را بگذارید و به مدت حداقل نیم ساعت صبر کنید تا سیب زمینی و عدس پخته شود.

سپس رشته ها را به همراه رب گوجه فرنگی بریزید و اجازه دهید آش حداقل به مدت ۳۰ دقیقه خوب جا بیفتد. در آخر پس از اینکه آش خوب پخته شد، آن را در ظرف سرو مورد نظر بریزید و میل کنید.

نکات مهم و ترفندها

بهتر است پس از اضافه کردن رشته ها حتما آش را هر از چند گاهی هم بزنید تا ته نگیرد.

اگر رشته شور است مقداری شکر به آن اضافه کنید.

این آش بدون کشک و پیاز داغ سرو می شود.

می توانید این آش را با سرکه میل کنید.

ارزش غذایی

 • تعداد سرو: 1
 • کالری: 280
 • شکر:
 • سدیم:
 • چربی:
 • چربی اشباع شده:
 • چربی اشباع نشده:
 • چربی ترانس:
 • کربوهیدارت:
 • فیبر:
 • پروتئین:
 • کلسترول:

کلمات کلیدی: طرز تهیه آش رشته اردبیل

آیا شما این دستور پخت را انجام داده اید؟

عکسی را به اشتراک بگذارید و ما را برچسب گذاری کنید - ما نمی توانیم صبر کنیم ببینیم چه چیزی ساخته اید!

نگارش و ترجمه : دپارتمان 1TouchFood

طرز تهیه آش رشته اردبیل اصل برای 6 نفر - آموزش آنلاین آشپزی
تهیه آش رشته اردبیل 1

طرز تهیه آش رشته اردبیل عالی و کاملترین دستور پخت و طرز تهیه آش رشته اردبیل خوشمزه و آموزش آسان و قدم به قدم طرز تهیه آش رشته اردبیل خانگی

نوع: آش

سبک آشپزی: محلی سنتی ایرانی

کلمات کلیدی: طرز تهیه آش رشته اردبیل

بازده دستورالعمل: 6

کالری: 280

زمان آماده سازی: PT0H20M

زمان پخت و پز: PT1H00M

زمان کل: PT1H20M

اجزاء دستورالعمل:

 • 2 پیمانه رشته آشی
 • ۱ عدد پیاز
 • ۲۵۰ گرم سبزی آش
 • ۱ قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی
 • 1/4 پیمانه عدس
 • زردچوبه و نمک و فلفل به میزان لازم
 • روغن به میزان لازم

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه آش رشته اردبیل را به روش سنتی و اصیل برای شما عزیزان آموزش دادیم. امیدواریم که از این آموزش استفاده کرده و با تهیه مواد اولیه تازه، آش رشته اردبیل را به سادگی در منزل تهیه و نوش جان نمایید.

امتیازدهی ویرایشگر:
5
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *