سبد خرید
طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی برای 6 نفر

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی برای 6 نفر

در مقاله حاضر طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی برای 6 نفر را برایتان بصورت کاملا سنتی و اصل کرمانشاهی را قرار داده ایم. شما بعد از مطالعه این مقاله می توانید دستور پخت و طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی را بصورت کامل و جامع آموزش دیده و آن را فرا بیاموزید.

یکی از مهمترین نکات در نگارش رسپی ها در نگارش طرز تهیه و مخصوصا طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی دانستن ارزش غذایی آن است که در جدول ارزش غذایی پایین آورده شده است.

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی خوشمزه
طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی خوشمزه

آش ها یکی از غذاهای سنتی و تاریخی ما ایرانی هاست حتی به صورت محلی. آش سورانه کرمانشاهی نیز یکی از این آش هاست که بطور سنتی از قدیم بوده است. یکی از نیازهای مخاطبان سایت های اینترنتی دانستن و آموختن طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی بوده است که در اینجا آن را بطور کامل فرا خواهیم گرفت. آموزش جذاب طرز تهیه آش اسپه شله را از دست ندهید.

آش از نظر سبکی غذا در دسته غذاهای سبک قرار می گیرد و می توان آن را در وعده های گوناگون استفاده کرد. نسل گذشته و قدیمی ها آش را به عنوان غذای اصلی در نظر می گرفتند و می توان گفت به نسبت دسترسی به مواد اولیه برای غذا ها جزو غذاهای لوکس محسوب می شده است.

دوره آموزش آنلاین حلواهای بوتیکی (شیرینی مدرن)
دوره آموزش آنلاین حلواهای بوتیکی (شیرینی مدرن)

همانطور که می دانید آش به عنوان یک غذای خاص تعریف خاصی نیز دارد. آش به معنی غذای آبکی است که نباید بسیار آبکی باشد. باید مواد معدنی آن بالا بوده و خاصیت و فواید بسیار زیادی داشته باشد. آش های ایرانی بیش از 400 نوع می باشد که آش سورانه کرمانشاهی یکی از این آش هاست.

در طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی از بهترین و زبده ترین آشپزهای محلی استفاده شده است از اینرو سعی شده بهترین و کاربردترین طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی باشد.

شما وقتی قصد دارید آش خوشمزه را طبخ نمایید مخصوصا در بررسی طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی در نظر داشته باشید که خوشمزه شدن آش سورانه کرمانشاهی با شعله زیاد و آب زیاد و یا آب بسیار کم امکان پذیر نیست و شما می بایست همه چیز را ایده آل در نظر بگیرید و مقدار ها را درست و کامل اضافه نمایید.

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی

شهر کرمانشاه مرکز استان کرمانشاه یکی از اصیل ترین شهرهای ایرانی است که قدمت بسیار زیادی دارد و دارای اقوام کرد می باشد. این شهر کرد زبان بوده و همانطور که بیان گردید از اصالت بسیاری برخوردار است. این شهر و منطقه در تاریخ ایران نقش بسیار زیادی داشته اند و می توان گفت که جزو شهرهای باستانی ایران نیز محسوب می شوند.

این شهر بخاطر خصوصیات تاریخی و اقلیمی که دارد دارای تنوع غذایی بسیار زیادی است. این شهر همانگونه که بیان شد هم در غذا دارای سبک های درخور خود است که بسیار لذیذ می باشد. غذای آش سورانه کرمانشاهی یکی از این غذاها می باشد.

در رابطه با ادویه جات نیز حتما باید حواستان جمع باشد تا هیچ ادویه ای را زیاد نریزید. مخصوصا در طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی همه چیز باید استاندارد و ایده آل باشد تا بتوانید یک آش محلی و مناسب را طبخ نمایید. دیگر نیازی نیست که حتما به شهر خاصی سفر کنید. شما می توانید با بررسی و انجام مراحل بصورت گام به گام در زیر یک آش سورانه کرمانشاهی خوشمزه را طبخ نموده و با عزیزانتان میل کنید.

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی را بصورت کاملا کاربردی و حرفه ای برایتان قرار داده ایم. کافیست این مراحل را کامل و درست انجام داده تا هنر آشپزی خود را هر روز ارتقا داده و پیشرفت نمایید و همچنین آش سورانه کرمانشاهی اصل کرمانشاه را برای عزیزانتان طبخ نمایید. آموزش فوق العاده انواع غذاهای شمالی استان مازندران ( 21 غذای محلی مازندرانی ) را نیز مطالعه کنید.

حتما بخوانید
طرز تهیه معجون سیاه دانه و عسل اصل 1 روش

ما با شما هستیم تا ارتقا کیفی و کمی سطح آشپزی شما اتفاق بیافتد. حتما از آموزش های رایگان آشپزی ما استفاده کرده و لطفا با نظرات خود ما را در این امر خطیر راهنمایی نمایید. مطالعه آموزش انواع غذا با کشک و غذا با گوشت و غذا با گوشت چرخ کرده را از دست ندهید.

آموزش طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی

برای آموزش طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی دانستن نکات زیر بسیار مهم است تا آش شما یا همان آش سورانه کرمانشاهی بسیار خوشمزه و حرفه ای کرمانشاه دربیاید. قبل از اینکه این نکات را با یکدیگر بررسی نماییم باید بدانید که آش سورانه کرمانشاهی از چه موادی تشکیل شده است.

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی محلی
طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی محلی

آش ها از مواد اولیه خاصی تشکیل شده اند. این مواد اولیه در اکثر آش ها مشترک است. آش ها همانطور که می دانید از انواع حبوبات و سبزیجات بوجود می آیند. آش سورانه کرمانشاهی نیز دارای مواد اولیه خاص خود است. آموزش طرز تهیه حلیم عدس خراسانی با رسپی کامل برای مطالعه در اختیار شما قرار دارد.

مواد اصلی این آش گوشت چرخکرده و سورانه و رب انار می باشد که می بایست آنها را در کنار یکدیگر پخت و یک آش بینظیر آش سورانه کرمانشاهی را بطور محلی و سنتی تهیه و طبخ نمود.

حتما طرز تهیه انواع آش و طرز تهیه انواع دلمه و کوفته و طرز تهیه انواع غذاهای محلی را مطالعه نمایید. دنیایی از طرز تهیه انواع غذا را در اینجا مطالعه خواهید کرد. به شما پیشنهاد می دهیم آموزش انواع غذاهای محلی آذربایجانی (17 غذای استان آذربایجان شرقی) را نیز مطالعه کنید.

آش ها از مواد اولیه تازه تشکیل می شوند. سبزیجات بکار رفته در آش سورانه کرمانشاهی حتما می بایست تازه بوده و بهتر است ارگانیک نیز باشد. البته درباره سبزیجات مطالب مختلفی ارایه کرده ایم. شما عزیزان می توانید این مقالات را مطالعه کرده و از برچسب ها نیز استفاده نمایید. نکته مهم در تهیه آش سورانه کرمانشاهی این است که شما بتوانید بهترین کیفیت را برای میهمانان خود تهیه نمایید.

گیاه سورانه آش سورانه
گیاه سورانه آش سورانه

درباره کیفیت آش سورانه کرمانشاهی مرغوب بودن مواد اولیه از نکات اصلی است. اگر به میهمانی خاصی رفته اید یا همچنین به رستوران خاصی که یک غذای بسیار خوشمزه را برای میهمانان خود تهیه کرده است مطمین باشید که مرغوبیت مواد اولیه از مهمترین مسایل است و همچنین تاثیر بسیار زیادی در طعم غذا دارد.

نکات حرفه ای برای طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی

نکات ضروری که می بایست برای طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی رعایت کنید بدین صورت می باشند :

 • حتما حبوبات را از یک روز قبل حتما خیسانده و آب آن را چندین بار عوض کنید تا نفخ آن گرفته شود. حبوبات دارای مواد معدنی و ارزش غذایی بسیار بالایی هستند و برای بدن انسان بسیار مفید است. سعی کنید حتما در بررسی طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی این نکته را رعایت کنید.
 • در طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی حتما از سبزیجات تازه و ارگانیک استفاده کنید. این مورد را تاکید کرده ایم. یکی از دلایل اصلی خوشمزه بودن آش ها مخصوصا آش سورانه کرمانشاهی در استفاده از سبزیجات تازه و ارگانیک است. عطر بینظیری به آش سورانه کرمانشاهی خواهد داد.
 • اگر برای طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی نیاز به استفاده از سبزیجات خشک شده داشتید باز هم سعی کنید این سبزیجات مانده نبوده و نسبتا تازه باشند. سبزیجات خشک شده قدیمی عطر آنچنانی ندارند.
 • حتما حواستان باشد که در طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی از شعله اجاق گاز بالا استفاده نکنید. همیشه سعی کنید تا آش سورانه کرمانشاهی با حرارت ملایم طبخ گردد. شعله زیاد باعث می شود تا آش سورانه کرمانشاهی ته گرفته و طعم آن به سوختگی برود.
 • برای جا افتادن آش صبر داشته باشید و تا جای ممکن آب اضافه نکنید مگر به اندازه و از آب کتری که جوشیده شده باشد.
 • برای سرو آش سورانه کرمانشاهی هم هنرمندانه این کار را انجام دهید و حتما از ظرف مناسب برای ریختن آش سورانه کرمانشاهی استفاده کنید.
 • برای نگهداری از آش باقیمانده حتما آن را به قابلمه منتقل کرده و حتما درب آن را ببندید و بعدا داخل یخچال نگه داری نمایید.
 • به هیچ عنوان آش گرم را مخصوصا آش سورانه کرمانشاهی را بصورت گرم داخل یخچال نگذارید. حتما اجازه دهید آش سورانه کرمانشاهی خنک شده و بعدا به یخچال منتقل کنید.
 • برای سبزیجات هم سبزی درشت خرد شده و بدون ساقه باشد. این یکی از فوت های کوزه گری برای طبخ هر نوع آش است.
 • پیاز داغ و سیر داغ و همچنین نعناع سرخ شده در بسیاری از آش ها برای تزیین استفاده می گردد. البته نه همه آش ها ولی در بسیاری از آش ها شما می توانید با اینها به آش خود جذابیت بصری خاصی را به میهمانان خود القا نمایید.
 • همیشه حواستان باشد در طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی یکی از بهترین نکات و اصلی ترین آنها خوشمزه بودن آش می باشد. شما می توانید از یک ظرف مناسب برای پخت استفاده نمایید. ظرف مسی یکی از این ظروف است که غذا در آن بسیار خوشمزه و بینظیر می شود.
حتما بخوانید
آش يخ

در پایین طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی را بصورت مرحله به مرحله قرار داده ایم. شما می توانید این دستور پخت را پرینت کرده و نزد خود نگه دارید. حتما در صورت تمایل امتیاز داده و ما را در ارایه خدمات بیشتر یاری نمایید.

چاپ دستور

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی برای 6 نفر

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی

آش سورانه یکی از غذاهای محلی استان کرمانشاه می باشد که می توان آن را بدون گوشت یا همراه با گوشت تهیه کرد. سورانه یا سوران گیاهی شبیه به تره می باشد که در فصل بهار در مناطق غربی ایران می روید و انتهای ساقه آن به رنگ ارغوانی می باشد.

از این گیاه هم به صورت خشک و هم تازه استفاده می شود و طعم لذیذ و خاصی به غذا می بخشد. در ادامه طرز تهیه سورانه را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

 • نویسنده‌: آموزش آنلاین آشپزی
 • زمان آماده سازی: 25
 • زمان پخت: 90
 • مجموع زمان: 115
 • بازدهی: 6 1x
 • دسته: آش
 • روش پخت: روی اجاق گاز
 • نوع: سنتی محلی ایرانی
 • رژیم غذایی: معمولی
مقیاس

مواد لازم

 • 400 گرم گوشت چرخ کرده
 • 100 گرم سورانه
 • 5 قاشق غذاخوری پیازداغ
 • 5 قاشق غذاخوری رب انار
 • شکر به میزان لازم
 • نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
 • روغن به میزان لازم

دستور تهیه

مرحله اول

ابتدا برگ های سورانه را جدا کرده و سر زرد آن را ببرید.سپس آن ها را خوب شسته و کنار بگذارید تا آب آن ها خارج شود.

مرحله دوم

سورانه ها را به طول دو سانتی متر برش دهید. یک قابلمه مناسب را روی حرارت قرار دهید و داخل آن روغن بریزید تا داغ شود، سپس سورانه ها را داخل آن تفت دهید و بعد از اینکه رنگ آن کمی تغییر کرد به آن نمک و فلفل اضافه کنید. تفت دهید تا خامی ادویه ها گرفته شود، سپس 3 الی 4 لیوان آب به قابلمه اضافه کنید و بعد از اینکه آب جوش آمد حرارت را کم کرده و صبر کنید تا سورانه ها به آرامی پخته شوند.

مرحله سوم

یک تابه مناسب را روی حرارت قرار دهید. داخل آن روغن ریخته و صبر کن تا روغن داغ شود. گوشت چرخ کرده را داخل تابه تفت دهید تا رنگ آن تغییر کند. سپس دو قاشق غذاخوری پیاز داغ را همراه نمک، فلفل و زردچوبه به ان اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

مرحله چهارم

بعد از اینکه سورانه ها نیم پز شدند، گوشت تفت داده شده را به قابلمه اضافه کرده و بیست الی سی دقیقه دیگر صبر کنید تا گوشت لعاب بیندازد. رب انار را به آش اضافه کنید و 30 دقیقه دیگر آش را روی حرارت قرار دهید. در آخر پیاز داغ را به آش اضافه کرده و آن را از روی حرارت برداشته وآش را سروکنید.

نکات مهم و ترفندها

شما می توانید میزان ترشی و شیرینی آش خود را تنظیم کنید. درصورتی که میخواهید آش طعم ملسی پیدا کند، می تواند 3 الی 4 قاشق غذاخوری شکر به آن اضافه کنید.

ارزش غذایی

 • تعداد سرو: 1
 • کالری: 280
 • شکر:
 • سدیم:
 • چربی:
 • چربی اشباع شده:
 • چربی اشباع نشده:
 • چربی ترانس:
 • کربوهیدارت:
 • فیبر:
 • پروتئین:
 • کلسترول:

کلمات کلیدی: طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی

آیا شما این دستور پخت را انجام داده اید؟

عکسی را به اشتراک بگذارید و ما را برچسب گذاری کنید - ما نمی توانیم صبر کنیم ببینیم چه چیزی ساخته اید!

نگارش و ترجمه : دپارتمان 1TouchFood

 

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی برای 6 نفر - 1TouchFood
تهیه آش سورانه کرمانشاهی برای 6 نفر

طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی یا همان آش سورانه کرمانشاه و بهترین دستور پخت و طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی و طرز تهیه آسان آش سورانه کرمانشاهی با نکات طلایی

نوع: آش

سبک آشپزی: سنتی ایرانی محلی

کلمات کلیدی: طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی

بازده دستورالعمل: 6

کالری: 280

زمان آماده سازی: PT0H25M

زمان پخت و پز: PT1H30M

زمان کل: PT1H55M

اجزاء دستورالعمل:

 • 400 گرم گوشت چرخ کرده
 • 100 گرم سورانه
 • 5 قاشق غذاخوری پیازداغ
 • 5 قاشق غذاخوری رب انار
 • شکر به میزان لازم
 • نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
 • روغن به میزان لازم

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه آش سورانه کرمانشاهی را به روش سنتی و اصیل برای شما عزیزان آموزش دادیم. امیدواریم که از این آموزش استفاده کرده و با تهیه مواد اولیه تازه، آش سورانه کرمانشاهی را به سادگی در منزل تهیه و نوش جان نمایید.

امتیازدهی ویرایشگر:
5
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *