سبد خرید
انواع قهوه

انواع قهوه بیش از 10 نوع

انواع قهوه را در این مقاله به بررسی قرار داده ایم. شما در این مقاله می توانید با انواع قهوه از نظر دانه و از نظر نوشیدنی قهوه آشنا شوید. مرکز آموزش آنلاین آشپزی بهترین ها را برای شما عزیزان تهیه کرده است.

انواع قهوه از نظر دانه

در سوپرمارکت های ایالات متحده، معمولاً دو نوع دانه قهوه برای فروش پیدا می کنید: عربیکا و روبوستا. شاید از خود بپرسید که آیا تفاوتی بین عربیکا و روبوستا وجود دارد ؟ اوه بله، قطعا وجود دارد.

انواع قهوه از نظر دانه
انواع قهوه از نظر دانه

در این بخش به بررسی انواع قهوه می پردازیم. این نکته بسیار مهمی است که شما عزیزان بایستی آن را بیاموزید و آن این است که در این بخش انواع قهوه را بر اساس دانه آنها بررسی می کنیم. این بخش یکی از ابتدایی ترین مطالب در راستای آموزش قهوه است. دانه های قهوه بسیار مهم هستند از اینرو سعی کنید کامل مطالب را بیاموزید.

عربیکا

یکی از انواع قهوه همین عربیکا است. عربیکا محبوب ترین نوع قهوه است. بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، بسیاری از علاقه مندان به قهوه استفاده از دانه های عربیکا را به دلیل طعم آن ترجیح می دهند. دانه‌های عربیکا که معمولاً برای قهوه سیاه استفاده می‌شود، طعم شیرین‌تر و پیچیده‌تری دارند که می‌توانید مستقیماً بنوشید. نکته جالب این است که با وجود اینکه محبوب ترین است، به اندازه روبوستا کافئین ندارد.

روبوستا

یکی دیگر از انواع قهوه روبوستا است. در حالی که عربیکا محبوب ترین است، روبوستا ارزان تر و قوی تر است.  به دلیل طعم تلخ آن، معمولاً روبوستا را برای نوشیدنی های اسپرسو و در مخلوط های قهوه فوری استفاده می کنید. اگر صبح دیرتان شده است، یک فنجان قهوه که از دانه های روبوستا را آماده کرده و نوش جان کنید. محتوای بالای کافئین آنها شما را بیدار می کند!

درباره قهوه ها مباحث بسیاری بیان شده است ولی یکی از موارد مهم آن این است که قهوه به زبان عربی بوده و از کلمه کافا یا کفا برگرفته شده است و اصل این کلمه به سرزمین اتیوپی می رسد. در نظر داشته باشید که ابوعلی سینا دانشمند بزرگ و پرآوازه ایران زمین هم از قهوه با نام بونو نام برده است.

انواع قهوه از نظر نوشیدن

لاته، آمریکایی، آفوگاتو… از انواع قهوه هستند و این قهوه ها بینظیر هستند. چه در قهوه تازه کار باشید و چه خود را یک خبره قهوه بدانید، انواع قهوه مختلفی از نوشیدنی های قهوه برای کشف شما وجود دارد.

انواع قهوه از نظر نوشیدن
انواع قهوه از نظر نوشیدن

در اینجا تعدادی از محبوب ترین انواع سفارش داده شده توسط دوستداران قهوه در سراسر کشور آورده شده است.

مشکی

قهوه سیاه نیز یکی از انواع قهوه می باشد. قهوه سیاه به همان سادگی است که با دانه های آسیاب شده قهوبا آب داغ و گرم سرو می شود و اگر می‌خواهید فانتزی به نظر بیایید، می‌توانید قهوه سیاه را با نام خاص آن بنامید. از آنجایی که با شیر یا شکر ترکیب نمی شود، کیفیت قهوه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.  برای یافتن سبک مورد علاقه خود از یک جعبه اشتراک قهوه پذیرایی کنید.

لاته

به عنوان محبوب ترین نوشیدنی قهوه موجود، لاته از یک شات اسپرسو و شیر بخار پز شده تنها با یک لمس کف تشکیل شده است.

لاته از انواع قهوه
لاته از انواع قهوه

می توان آن را ساده یا با طعمی از هر چیزی از وانیل گرفته تا ادویه کدو تنبل سفارش داد. این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد.

کاپوچینو

کاپوچینو نوعی لاته است که با کف بیشتری نسبت به شیر بخار پز تهیه می شود و اغلب روی آن پودر کاکائو یا دارچین می پاشند. گاهی اوقات می توانید انواعی را بیابید که از خامه به جای شیر استفاده می کنند یا آنهایی که طعم دهنده هستند. این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد.

آمریکانو

آمریکانو با طعمی مشابه قهوه سیاه، از یک شات اسپرسو رقیق شده در آب داغ تشکیل شده است. نکته حرفه ای: اگر خودتان درست می کنید، ابتدا اسپرسو را بریزید، سپس آب داغ را اضافه کنید. این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد.

حتما بخوانید
طرز تهیه انواع سس و معرفی 8 سس خوشمزه

قهوه آمریکانو را می توانید کامل بیاموزید و از آن لذت ببرید. بهترین و کاربردی ترین آموزش آمریکانو را برایتان قرار داده ایم.

اسپرسو

این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد. یک شات اسپرسو را می توان به صورت انفرادی سرو کرد یا به عنوان پایه اکثر نوشیدنی های قهوه مانند لاته و ماکیاتو استفاده کرد.

اسپرسو از انواع قهوه
اسپرسو از انواع قهوه

قهوه اسپرسو را می توانید از طریق سایت مرکز آموزش آنلاین آشپزی بیاموزید. بهترین و کاملترین آموزش اسپرسو را برایتان قرار داده ایم.

قهوه ترک

قهوه ترک یکی دیگر از انواع قهوه ها می باشد که در کشور ما ایران بسیار طرفدار دارد. عموما افرادی که تمایل به گرفتن فال قهوه دارند از این قهوه استفاده می کنند. این قهوه بسیار ریز شده و به حالت پودری در میاید.

مرکز آموزش آنلاین آشپزی بهترین و کاربردی ترین آموزش قهوه ترک را برای شما عزیزان قرار داده است.

دوپیو

این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد. دوپیو دو شات اسپرسو، این دوپیو برای ایجاد لذت بیشتر در مرحله شما عالی است.

کورتادو

این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد. کورتادو مانند یین و یانگ، تعادل کامل اسپرسو و شیر بخارپز گرم است. از شیر برای کاهش اسیدیته اسپرسو استفاده می شود.

چشم قرمز

این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه است. قرمزی چشم که از نام آن پروازهای مزاحم نیمه شب گرفته شده است، می تواند هر صبح خسته کننده ای را درمان کند. یک فنجان کامل قهوه داغ با یک شات اسپرسو مخلوط شده، مطمئناً قلب شما را به تپش می‌اندازد.

گالو

این قهوه نیز یکی دیگر از انواع قهوه است. این نوشیدنی قهوه داغ که منشا آن پرتغال است، ارتباط نزدیکی با لاته و کاپوچینو دارد. تنها تفاوت آن این است که حاوی حدود دو برابر شیر کف شده است که آن را در مقایسه با دو مورد دیگر نوشیدنی سبک تری می کند.

لونگو

لانگو یک اسپرسو با کشش طولانی است. هرچه کشش طولانی تر باشد، کافئین بیشتری وجود دارد و می توانید از اونس بیشتری لذت ببرید.

ماکیاتو

ماکیاتو یکی دیگر از نوشیدنی های اسپرسو است که مقدار کمی کف روی آن وجود دارد. این وسیله شاد بین کاپوچینو و دوپیو است.

موکا

برای همه شما که عاشق شکلات هستید، عاشق یک موکا خواهید شد (یا شاید قبلاً هم دارید). موکا یک نوشیدنی اسپرسو شکلاتی با شیر بخار پز و کف است.

ریسترتو

Ristretto  یک شات اسپرسو است. از آب گرم کمتری استفاده می کند که طعم شیرین تری را در مقایسه با طعم تلخ یک شات سنتی اسپرسو یا دوپیو ایجاد می کند.

Flat White

این نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد. این نوشیدنی که در استرالیا متولد شده است، اساساً یک کاپوچینو بدون فوم یا پاشیدن شکلات است. این یک نوشیدنی اسپرسو با شیر بخارپز است.

آفوگاتو

این نیز یکی دیگر از انواع قهوه می باشد. آفوگاتو بهانه ای است برای لذت بردن از یک قاشق بستنی در هر زمانی از روز (و به نظر من در هر زمانی از سال). با یک قاشق بستنی و یک شات اسپرسو، یا دو تا سرو می شود. آفوگاتو بسیار خوشمزه است که روی یک براونی سرو می شود.

Café au Lait

Café au lait  برای مینیمالیست های قهوه که کمی طعم بیشتری می خواهند بسیار عالی است. کافی است یک قطره شیر گرم به قهوه خود اضافه کنید و همه چیز آماده است!

ایرلندی

قهوه ایرلندی شامل قهوه سیاه، ویسکی و شکر است که روی آن خامه زده شده است. در اینجا یک دستور العمل قهوه ایرلندی است که شما را گرم می کند.

انواع قهوه سرد

چه چیزی با طراوت تر از قهوه سرد خنک در تابستان؟ یا شاید در تمام طول سال از این نوشیدنی های خنک لذت ببرید. ما این کار را انجام خواهیم داد البته در منزل!

انواع قهوه سرد
انواع قهوه سرد

در اینجا تعدادی از بهترین نوشیدنی های قهوه یخی را که می توانید میل کنید آورده ایم. خواص قهوه بسیار خواندنی است و آن را فراموش نکنید.

قهوه سرد

از دیگر انواع قهوه همین قهوه سرد است. یک قهوه با یخ، که معمولاً با مقداری شیر، خامه یا شیرین کننده سرو می شود – قهوه سرد واقعاً به همین سادگی است. طرفداران قهوه سرد می‌دانند که تهیه این نوشیدنی خوشمزه در خانه کار دشواری است.

حتما بخوانید
خواص جو برای سلامت قلب و استخوان

مدتی است که قهوه سرد در دنیا طرفداران بسیاری را پیدا کرده است از اینرو حتما سعی کنید در این موضوع نیز ورود کرده و با تمرین بسیار در تهیه این نوع از انواع قهوه ها تجربه کافی را بدست آورید. در نظر داشته باشید که گاها برای تهیه قهوه ها شما حتما نیاز به تجهیزات خواهید داشت از اینرو سعی کنید مطالب را کامل یادگرفته باشید.

اسپرسو سرد

اسپرسو سرد یکی دیگر از انواع قهوه سرد می باشد. مانند یک قهوه سرد، اسپرسو سرد را می توان مستقیم یا با کمی شیر، خامه یا شیرین کننده سرو کرد. همچنین می‌توانید نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو یخی مانند آمریکانو، موکا، ماکیاتو، لاته را نیز می‌توانید تهیه کنید.

Cold Brew

این قهوه نیز از انواع قهوه سرد می باشد. مرسوم‌ترین قهوه‌های دسته‌ای قهوه سرد، قهوه‌های سرد با خیساندن دانه‌های قهوه از هر نقطه‌ای بین 6 تا 36 ساعت، بسته به میزان قوتی که می‌خواهید دم سردتان داشته باشید، درست می‌شوند. پس از دم کشیدن لوبیاها، شیر سرد یا خامه را اضافه کنید. در اینجا چند مورد از بهترین نکات قهوه دم سرد ما آورده شده است.

فراپوچینو

این قهوه نیز از انواع قهوه سرد است. فراپوچینو که توسط استارباکس معروف شده است، یک نوشیدنی قهوه یخی مخلوط است که روی آن خامه و شربت زده شده است. اما همه Frapp ها یکسان ساخته نمی شوند: مراقب نسخه های بدون قهوه باشید. مگر اینکه به این چیزها علاقه داشته باشید.

نیترو

این قهوه نیز از انواع قهوه سرد می باشد. دم کرده سرد + حباب های نیتروژن = قهوه سرد دم کرده با غلظتی شبیه گینس از طریق شیر نیترو نیز ریخته می شود. یکی از موارد بسیار مهم دانستن مضرات قهوه می باشد از اینرو حتما در نظر داشته باشید که آن را مطالعه نمایید.

مازاگران

مازا – کی؟! قهوه مازاگران ترکیبی از قهوه سرد، چای و نوشیدنی رام مورد علاقه شما است. معمولاً از اسپرسو، لیمو، شکر و (گاهی) رام تشکیل شده است.

سخن پایانی درباره انواع قهوه

در این مقاله تمامی انواع قهوه ها را برایتان قرار داده ایم تا بتوانید هم از نظر دانه قهوه و هم از نظر نوشیدنی آن با انواع قهوه آشنا شوید. امیدواریم که توانسته باشیم اطلاعات کامل و جامعی را به شما عزیزان ارایه کرده باشیم. با نظرات و پیشنهادات خود باعث افزایش کارآیی ما شوید.

همانطور که مطالعه کردید این بررسی با دو رویکرد از نظر دانه های قهوه و از نظر نوشیدنی قهوه انجام شده است. این بررسی کمک شایانی به تمام افرادی که تمایل دارند در این باره مطالعه و بیاموزند خواهند داشت. فکر کنید که می خواهید در زمینه کافه فعالیتی داشته باشید یقینا شما نیاز دارید که اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

اینکه بدانید قهوه چه انواعی دارد و هر کدام را چگونه می توان تهیه نمود از مهمترین نیازهای شما خواهد بود. اگر بتوانید این موارد را کامل بیاموزید قطعا می توانید در یک کافه یا حتی در یک هتل معتبر چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور فعالیت داشته باشید. تا می توانید به دانش خودتان بیافزایید.

یکی از مهمترین نکات در آشپزی این است که ابتدا بدانید هدف از کار چیست و بعد برای چند نفر طبخ خواهید کرد. در مرحله بعد حتما بر روی یک برگه مراحل انجام کار و مقدار مواد اولیه های موجود را نوشته و دقیقا عین آن چیزی که بایست انجام شود را انجام دهید. این کار باعث افزایش تسلط کار خواهد شد.

اپلیکیشن آشپزی 1TouchFood را حتما نصب کنید و از آن استفاده کنید. با این اپلیکیشن به تمام سایت ما دسترسی خواهید داشت. دنیایی از غذاها و رسپی های بینظیر را برایتان بصورت کاملا رایگان قرار داده ایم.

مطمئن باشید با این روش چیزی فراموش نخواهد شد و همه چیز دقیقا همان چیزی خواهد بود که می بایست انجام گیرد. مرکز آموزش آنلاین آشپزی 1TouchFood همیشه بهترین آموزش ها را برایتان قرار داده و شما را در زمینه آموزش آشپزی یاری خواهد کرد.

ترجمه و نگارش :‌ سایت آشپزی  1TouchFood​

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *