سبد خرید
ترشی گوجه فرنگی سبز

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز 4 نفره خوشمزه

امتیاز post

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز خوشمزه و حرفه ای را برایتان قرار داده ایم. شما می توانید با آموزش این ترشی های خوشمزه بهترین ترشی گوجه فرنگی سبز را برای خود و عزیزانتان تهیه کنید. فراموش نکنید که ترشی ها از دسته موادی هستند که می توانند سفره پذیرایی شما را خوش رنگ نمایند.

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز
طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز

ترشی گوجه فرنگی سبز نیز دقیقا همین داستان را دارد و می تواند سفره شما را رنگین تر نمایند.

جدول زمانبندی طرز تهیه گوجه فرنگی سبز

زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان پخت 60 دقیقه
زمان اضافی
مجموع زمان 75 دقیقه
تعداد سرو 96 عدد
مقدار سرو 3 ظرف ترشی 8/1 گالنی

مواد اولیه برای طرز تهیه گوجه فرنگی سبز

 • 2 1/2 پوند گوجه فرنگی سبز سفت ، حدود 7 فنجان ، بدون دانه و خرد شده
 • 1 1/4 فنجان شکر قهوه ای ، بسته بندی شده
 • 1 فنجان پیاز قرمز خرد شده
 • کشمش طلایی 1 فنجان
 • 1 فنجان سرکه
 • 2 قاشق غذاخوری زنجبیل شیرین شده، به صورت خرد شده
 • 1 قاشق غذاخوری دانه خردل
 • 1 قاشق چایخوری پودر فلفل چیلی
 • 1 قاشق چایخوری دانه رازیانه
 • 1 قاشق چایخوری نمک
 • 1/2 قاشق چایخوری فلفل دلمه ای آسیاب شده
 • 1/8 قاشق چایخوری میخک آسیاب شده
 • 1 عدد چوب دارچین
 • جوز هندی خرد شده

آموزش طرز تهیه گوجه فرنگی سبز

گوجه فرنگی سبز 02
آموزش طرز تهیه گوجه فرنگی سبز

در اینجا مراحل تهیه گوجه فرنگی سبز را برایتان قرار داده ایم. این مراحل را بصورت کامل و دقیق انجام دهید.

مرحله اول

ظرف ها و درب ها را استریل کنید:

یک قفسه بخارپز را در یک قابلمه بزرگ (16 لیتری) قرار دهید و شیشه ها را روی قفسه قرار دهید. شیشه ها و قابلمه را تا لبه شیشه ترشی با آب پر کنید.

اگر قفسه ای ندارید ، می توانید یک حوله ظرف تمیز را در ته قابلمه قرار دهید. شما می خواهید از برخورد شیشه های ترشی با ته قابلمه که می تواند داغ شود و باعث ترک خوردن شیشه شود جلوگیری کنید.

شعله را زیاد کنید و حرارت دهید تا بجوشد. 10 دقیقه بجوشانید. برای ضدعفونی کردن در ها، آنها را در یک کاسه قرار دهید و آب جوش روی آنها بریزید.

مرحله دوم

همه مواد را در یک قابلمه بزرگ بریزید و آنها را 45 دقیقه بپزید.

پخت مواد برای تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز
پخت مواد برای تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز

همه مواد را در یک قابلمه متوسط با کف ضخیم قرار دهید. بجوشانید و سپس حرارت را کم کرده و بگذارید آرام بجوشد. روی آن را بپوشانید و به مدت 45 دقیقه بپزید.

مواد پخته شده درون قابلمه برای ترشی گوجه فرنگی سبز
مواد پخته شده درون قابلمه برای ترشی گوجه فرنگی سبز

بچشید وچاشنی ها را تنظیم کنید.

مرحله سوم

ترشی را داخل شیشه بریزید.

شیشه ها را از قابلمه آب گرم بردارید (اگر می خواهید در قفسه نگهداری کنید آب را بردارید). ترشی گوجه فرنگی سبز را داخل شیشه ها بریزید و آنها را تا 1/4 اینچ از لبه پر کنید.

لبه ها را با یک حوله کاغذی مرطوب تمیز پاک کنید. درپوش های استریل شده را روی شیشه ها قرار دهید. با حلقه های مخصوص کنسرو کردن محکم کنید.

حتما بخوانید
طرز تهیه ترشی سیب و زغال اخته ساده 4 نفره

مرحله چهارم

فرآوری شیشه های پر شده در حمام آب را کامل انجام دهید. کوزه های پر شده را دوباره روی قفسه بخارپز در قابلمه آب گرم قرار دهید. مطمئن شوید شیشه ها با یک اینچ آب پوشانده شده اند. اگر در ارتفاعات بین 1000 تا 6000 پا قرار دارید ، 15یا 20 دقیقه بجوشانید.

ترشی گوجه سبز خوشمزه را کنسرو کنید. کوزه ها را از قابلمه بردارید و روی یک حوله  پهن شده روی پیشخوان خود قرار دهید. بگذارید کوزه ها کاملاً سرد شوند.درپوش های شیشه هنگام بسته شدن باید صدای جیر جیر ایجاد کند. اگر درب به دلایلی بسته نشد ، شیشه را در یخچال نگهداری کنید.

یادداشت برای تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز

این دستورالعمل ها شامل دستورالعمل های کنسرو ترشی گوجه سبز است.

اگر قصد دارید در یخچال نگهداری کنید و ظرف چند ماه استفاده کنید ، می توانید مراحل استریلیزه و کنسرو کردن را کنار بگذارید (مراحل 1 و 4).

ارزش غذایی گوجه فرنگی سبز

 • کالری 19
 • چربی 0 گرم
 • کربوهیدارت 5 گرم
 • پروتئین 0 گرم

 

ترشی ها و ترشی گوجه فرنگی سبز

ترشی گوجه فرنگی سبز نیز یکی از ترشی های رایج در سطح جهان است. این ترشی بسیار خوشمزه و لذیذ است و خیلی ها به این ترشی علاقمند هستند. رنگارنگ بودن این ترشی ها یکی دیگر از جذابیت هایی است که شما را به آنها جذب می کند. خیلی ها فکر می کنند که رنگ این خوراکی ها مصنوعی بوده است ولی اگر درستکار باشید اینچنین نیست. رنگ این مواد غذایی کاملا طبیعی تهیه می شوند. از این رو جذابیت بیشتری برای مخاطب خود دارد.

گوجه فرنگی سبز 06
ترشی ها و ترشی گوجه فرنگی سبز

ترشی ها یکی از مواد غذایی یا همان خوراکی هایی هستند که در کنار غذا می توان میل کرد. ترشی گوجه فرنگی سبز نیز یکی از همین مواد است. این مواد نظیر همان ترشی گوجه فرنگی سبز سفره غذای شما را رنگین تر می کند.

مواد غذایی نظیر سبزیجات و یا صیفی جات را نمک سود می کنند و در محلول آب و نمک قرار می دهند. این کار باعث می شوند ماندگاری آن افزایش پیدا کند. اگر به دلال ماست دقت کرده باشید آن را نیز برای اینکه ماندگاری آن افزایش پیدا کند با نمک مخلوط می کردند. نمک ها یکی از خواصی که دارند همین افزایش ماندگاری است. البته نه در هر شرایطی.

تاریخچه ترشی ها

همانطور که بیان شد ترشی گوجه فرنگی سبز نیز یکی از ترشی هاست. برای درک بهتر آن بایستی به تاریخچه این خوراکی ها رجوع کنیم و درباره آن بیشتر بدانیم. تاریخچه ترشی ها به هزاران سال قبل باز میگردد. انسان ها گوشت – مرغ – سبزیجات و صیفی جات و حتی میوه ها را برای اینکه بتوانند در تمام سال از آن استفاده کنند در نمک غوطه ور می کردند. طبق برخی از اسناد تاریخی این کار را به دوره مادها نسبت می دهند.

با گذشت زمان شکل و روش ترشی ها تغییر کرد و به شکل امروزی شبیه شد. این تغییر شکل با اضافه شدن سرکه نیز رخ داده است. برندهای مختلفی ترشی را تهیه می کنند. ولی با این حال ترشی خانگی چیز دیگری است. معمولا تهیه ترشی ها به ذایقه افراد بستگی دارد ولی بسیاری از مواد غذایی را می توان به ترشی تبدیل کرد. یکی از همین ها ترشی گوجه فرنگی سبز است. این ترشی هم بسیار خوشمزه و لذیذ است.

حتما بخوانید
طرز تهیه ترشی سیب خوشمزه فوری با 2 مرحله
دوره آموزش شیرینی های (عید نوروز)
دوره آموزش شیرینی های (عید نوروز)

معمولا برای تهیه ترشی ها از ادویه های معطر و سبزیجات معطر استفاده می گردد. با اضافه کردن نمک و سرکه به مواد غذایی باکتری های مفید آن ماده غذایی یا مواد غذایی زنده می مانند. جالب است بدانید که ماندگاری آنها نیز افزایش پیدا می کند. البته طرز تهیه هر ترشی نظیر ترشی گوجه فرنگی سبز خاص است. پس هر کدام را جداگانه بیاموزید. ترشی ها انواع مختلفی دارند. تجسم کنید که در کل دنیا این همه اقوام و ملیت های مختلف هر کدام ترشی های مختص به خود را دارند.

حتما از بخش طرز تهیه انواع ترشی و شور استفاده کرده و آموزش انواع ترشی ها و شور ها را بیامورید. بهترین آموزش ترشی گوجه فرنگی سبز را نیز برایتان قرار داده ایم. ترشی گوجه فرنگی سبز نیز یکی از ترشی های رایج و پر طرفدار است که از خوردن آن لذت خواهید برد.

طرز تهیه ترشی کلم قرمز خانگی مجلسی 10 نفره نیز از دسته رسپی هایی است که بارها و بارها از ما خواسته شده است.

امیدواریم از آموزش این ترشی گوجه فرنگی سبز راضی بوده و بتوانید یک ترشی گوجه فرنگی سبز بینظیر تهیه نمایید. به شما پیشنهاد می دهیم طرز تهیه انواع غذا با کرفس را مطالعه کنید.

به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم مقاله طرز تهیه انواع سالاد و آموزش 50 نوع سالاد ناب و طرز تهیه انواع سالاد سبزیجات ایتالیایی 10 سالاد اصل که بسیار جذاب و خواندنی هستند را مطالعه کنید.

جدول ارزش غذایی و لیست انواع غذاهای ایرانی و آنالیز غذا های ایرانی هم بسیار خواندنی هستند. طرز تهیه انواع سالاد فراموش نشود.

شما می توانید در دوره های آموزش آشپزی نیز شرکت نمایید. با آرزوی آشپزی عالی برایتان

اپلیکیشن آموزش آنلاین آشپزی را حتما نصب کنید و به عنوان یک کتاب دیجیتالی آشپزی از آن استفاده کنید.

ترجمه و نگارش :‌ سایت آشپزی

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز 4 نفره خوشمزه - آموزش آشپزی آنلاین
گوجه فرنگی سبز 05

طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز خوشمزه و حرفه ای را برایتان قرار داده ایم. شما می توانید با آموزش این ترشی های خوشمزه بهترین ترشی گوجه فرنگی سبز را برای خود اصل

نوع: ترشی

سبک آشپزی: ملل

کلمات کلیدی: ترشی گوجه فرنگی سبز

بازده دستورالعمل: 4

کالری: 19

زمان آماده سازی: PT0H15M

زمان پخت و پز: PT1H00M

زمان کل: PT1H15M

اجزاء دستورالعمل:

 • 2 21/2 پوند گوجه فرنگی سبز سفت ، حدود 7 فنجان ، بدون دانه و خرد شده
 • 1 و 1/4 فنجان شکر قهوه ای ، بسته بندی شده
 • 1 فنجان پیاز قرمز خرد شده
 • کشمش طلایی 1 فنجان
 • 1 فنجان سرکه
 • 2 قاشق غذاخوری زنجبیل شیرین شده، به صورت خرد شده
 • 1 قاشق غذاخوری دانه خردل
 • 1 قاشق چایخوری پودر فلفل چیلی
 • 1 قاشق چایخوری دانه رازیانه
 • 1 قاشق چایخوری نمک
 • 1/2 قاشق چایخوری فلفل دلمه ای آسیاب شده
 • 1/8 قاشق چایخوری میخک آسیاب شده
 • 1 عدد چوب دارچین
 • جوز هندی خرد شده

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز خوشمزه را برایتان بصورت کامل آموزش داده ایم. امیدواریم از این آموزش طرز تهیه ترشی گوجه فرنگی سبز راضی بوده باشید و بتوانید آن را برای عزیزانتان تهیه کنید. نوش جانتان

امتیازدهی ویرایشگر:
5
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *