نماد سایت آموزش آشپزی آنلاین

طرز تهیه سالاد اندونزی ساده 5 نفره

سالاد اندونزی ساده

سالاد اندونزی ساده

سالاد اندونزی ساده همانطور که از نامش پیداست مخصوص کشور اندونزی می باشد. این سالاد طرفداران ویژه ای دارد و بسیار خوشمزه است.

در اینجا رسپی و طرز تهیه سالاد اندونزی ساده را بطور کامل با بیانی گویا آورده شده است. امیدواریم این سالاد را تهیه کرده و از آن لذت ببرید.

سالاد اندونزی ساده یکی از سالاد هایی است که مدتی است در بین ما ایرانیان نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

همیشه سالاد ها نقش ویژه ای در سفره های ما ایرانیان داشته اند.

سالاد اندونزی ساده خوشمزه

در این دستور غذایی شما می توانید طبق سلیقه خود از عسل نیز استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید سالاد رژیمی باشد از سس مایونز رژیمی و ماست کم چرب نیزاستفاده کنید.

جدول زمانبندی در تهیه سالاد اندونزی ساده

مواد لازم برای تهیه سالاد اندونزی ساده

آموزش طرز تهیه سالاد اندونزی ساده

مرحله اول سالاد اندونزی ساده

هویج ها را کمی پخته و بعد از پختن آبکشی کنید. دقت کنید که هویج ها زیاد پخته نشوند. در این صورت هویج های شما خیلی نرم خواهند شد.

اصل دستور در این بخش بخار پز کردن آن است که شما می توانید یک آبکش فلزی را داخل قابلمه ریخته و در آن آب بریزید. بدون تماس مستقیم با هویج ها اجازه دهید تا هویج ها بخار پز شوند.

هویج سالاد اندونزی ساده رنده

هویج بخار پز خاصیت بسیار زیادی دارد. یکی از این خاصیت ها در این است که فیبر موجود در هویج با بخار پز شدن حفظ می گردد.

بعد از بخار پز شدن هویج ها شما می توانید در این بخش به دو صورت عمل کنید.

1- هویج های پخته را رنده کنید.

2- و یا هویج های پخته شده را با چاقو بصورت رشته ای و نازک خرد کنید. لطفا این کار را با دقت انجام دهید تا هویج های یک دست و یک شکلی بدست آید.

مرحله دوم سالاد اندونزی ساده

بعد از آماده سازی هویج ها نوبت به نخود فرنگی می رسد. اگر از نخود فرنگی کنسروی استفاده می کنید حتما آن را خوب بشورید تا نگه دارنده های آن شسته شود.

اگر از نخود فرنگی تازه استفاده می کنید آن را به مدت 7-8 دقیقه داخل آبجوش بپزید. سپس اجازه دهید تا سرد شود.

طرز تهیه انواع سالاد سبزیجات ایتالیایی 10 سالاد اصل نیز بسیار خواندنی است. مطالعه این سالاد را از دست ندهید.

در مرحله بعد ذرت را نیز عینا همانند نخود فرنگی بپزید. مدت زمان این کار نیز همان 7-8 دقیقه می باشد. اجازه دهید ذرت ها نیز خنک شوند.

ظرف گود و بزرگی را انتخاب کنید. برگ کلم سفید و قرمز خرد شده را با ذرت و نخود فرنگی مخلوط کنید. هویج رنده شده خود را نیز در این بخش اضافه کنید.

سالاد اندونزی ساده حرفه ای

در مرحله بعد خیار شور ها و کالباس را با رنده درشت رنده کنید. این کار را جوری انجام دهید که خیار شور و کالباس ها دیده شوند. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم که این کار را با چاقو انجام دهید.

مرحله سوم سالاد اندونزی ساده

اکنون کشمش ها را نیز به همراه خیار شور و کالباس به ظرف گود خود اضافه کنید. نمک و سس مایونز و فلفل سیاه را نیز به ظرف منتقل کنید و حسابی این مواد را مخلوط کنید.

بعد از اینکه حسابی مواد را مخلوط کردید درب ظرف را ببندید و بین 1 تا 2 ساعت در یخچال بگذارید.

نکات مهم و ترفندها در تهیه سالاد اندونزی ساده

نحوه سرو سالاد اندونزی ساده

همیشه یکی از دغدغه های اصلی بعد از تهیه یک غذا یا خوراک سرو آن می باشد. برای سرو غذا یا خوراک باید بدانید که از چه ظرفی استفاده کنید.

سالاد ها همیشه باید در ظرفی ریخته شوند که گود باشد. ظرف های گود برای سوپ ها – سالاد ها و آش ها کاربرد دارند. ظرف سالاد نیز از همین دست می باشند.

ظرف سالاد اندونزی ساده 1

حتما ظرف مناسب گود استفاده کنید و روی آن را به شکلی جذاب تزیین کنید. تزیین سالاد ها نیز در کنار ظرف مناسب از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ظرف سالاد اندونزی ساده 2

خیالتان راحت باشد که شما کار درستی خواهید کرد.

اینکه ظرف گود و تزیین مناسبی انجام دهید بهترین کاریست که در آخر و ارایه غذا یا همان سرو سالاد اندونزی ساده می بایست انجام شود.

ظرف هایی هم که برای پذیرایی سالاد قرار می دهید را سعی کنید با دقت و وسواس انتخاب کنید. این مدل سالاد ها را میهمانان می توانند در ظرف صاف نیز میل کنند. حتما از چنگال مناسب نیز بهره بگیرید.

درباره سس هم هر مدل سسی که تمایل داشتید را می توانید کنار ظرف اصلی سالاد اندونزی ساده قرار دهید ولی حتما سس مایونز رقیق شده را در کنار آن قرار دهید.

شاید افرادی تمایل داشته باشند سس بیشتری را روی سالاد خود بریزند.

ارزش غذایی سالاد اندونزی ساده

به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم حتما مقاله آموزشی تغذیه بیماران دیابتی و آموزش 20 غذای دیابتی را مطالعه کنید.

فراموش نکنید که سالاد ها می بایست تمیز و تازه باشند. حتما از ظرف درب دار استفاده کنید و آن را در زمانی که در یخچال قرار می دهید از بو و هوای یخچال محافظت کنید.

امیدواریم از آموزش سالاد اندونزی ساده خانگی راضی بوده و بتوانید یک سالاد اندونزی ساده بینظیر تهیه نمایید. به شما پیشنهاد می دهیم طرز تهیه انواع غذا با پنیر را مطالعه کنید.

طرز تهیه انواع سالاد بسیار خواندنی هستند.

شما می توانید در دوره های آموزش آشپزی نیز شرکت نمایید. با آرزوی آشپزی عالی برایتان

اپلیکیشن آموزش آنلاین آشپزی را حتما نصب کنید و به عنوان یک کتاب دیجیتالی آشپزی از آن استفاده کنید.

ترجمه و نگارش :‌ سایت آشپزی 1TouchFood

خروج از نسخه موبایل