سبد خرید
طرز تهیه سس چرمولا

طرز تهیه سس چرمولا اصل 8 نفره

طرز تهیه سس چرمولا اصل را در این بخش برایتان قرار داده ایم. شما می توانید با آموزش و مطالعه این مطلب سس چرمولا حرفه ای و اصل را تهیه کنید.

جدول زمانبندی طرز تهیه سس چرمولا

زمان آماده سازی 10 دقیقه
زمان پخت
زمان اضافی
مجموع زمان 10 دقیقه
تعداد سرو 8 عدد
مقدار سرو 2/1 فنجان

مواد اولیه برای طرز تهیه سس چرمولا

 • 2 فنجان برگ جعفری ، بسته بندی نشده
 • 2 فنجان برگ گشنیز ، بسته بندی نشده
 • 6 حبه سیر متوسط ، پوست کنده و خرد شده
 • 1 لیمو ترشی شده ، دانه ها جدا شده و نصف شود (یا 1/4 فنجان آب لیمو به علاوه 1 قاشق چایخوری پوست لیمو)
 • 1/4 فنجان روغن زیتون
 • 1 قاشق غذاخوری پاپریکا شیرین یا دودی
 • 1/2 قاشق چایخوری گشنیز آسیاب شده
 • 1 قاشق چایخوری نمک
 • 1/8 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز یا تکه های چیلی آلپو

آموزش طرز تهیه سس چرمولا

 1. مواد را در مخلوط کن یا غذاساز قرار دهید:

همه مواد را در مخلوط کن یا غذاساز بریزید.

 1. سس را مخلوط کنید:

به طور مختصر مخلوط  کنید ، تا زمانی که همه مواد با هم ترکیب شوند ، اما تکه های کوچک سبزی ها هنوز قابل مشاهده هستند.

چرمولا 03
آموزش طرز تهیه سس چرمولا

اگر از مخلوط کن قدرت بالا استفاده می کنید ، با سرعت کم به مدت 15 ثانیه یا 30 ثانیه در اندازه معمولی مخلوط کنید.

اگر از غذاساز استفاده می کنید ، مواد را به مدت 10 تا 15 ثانیه مخلوط کنید. متوقف کرده وکناره را پاک کنید ، سپس پنج ثانیه دیگر مخلوط کنید.

نکته مهم برای تهیه سس چرمولا

این سس یک سس شل و مایل به قرمز است. اگر می خواهید سبزی ها بیشتر مشخص شوند هنگام اندازه گیری 2 فنجان، گیاهان را دسته بندی کنید. این باعث می شود که سس کمی بیشترحالت سبزی بگیرد و یکدست شود. در هر صورت خوشمزه است و اشتباه نکرده اید.

ارزش غذایی سس چرمولا

در سایت چیزی وجود ندارد.

سس ها و سس چرمولا

سس ها از جمله خوراکی هایی هستند که در کنار غذا مصرف می شود. مطمینا در ذهنتان درباره سس ها تصویری درج شده است. سس کچاپ – سس مایونز – سس فرانسوری و بسیاری سس دیگر. در تعریف سس می توان چنین بیان نماییم که سس ها همان مایع بسیار غلیظی هستند که برای طعم دادن و مزه دار کردن آن قبل از میل کردن بکار می رود.

حتما بخوانید
طرز تهیه دلال ماست شمالی برای 10 وعده خانواده
سس ها و سس چرمولا
سس ها و سس چرمولا

سس کلمه ای غیر فارسی است ولی همه ما با تعریف و معانی آن آشنایی داریم. سس ها برای چاشنی دار شدن غذا ها مصرف می شوند. شاید بگید همانند ادویه ها. جواب شما مثبت است. سس ها هم مثل مواد دیگر برای مزه دار کردن غذا استفاده می شود. بهترین مثالی که می توانیم برای سس ها بزنیم سس رب انار در اکبر جوجه مازندرانی است. رب اناری که در کنار اکبر جوجه سرو می شود دقیقا تعریف درستی از سس می باشد.

سس در تمام دنیا کاربرد دارند و این ماده غذایی مختص منطقه یا سرزمین خاصی نیست. در همه جا استفاده می شود. در ادامه به تفصیل درباره تاریخچه سس ها صحبت خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که طرز تهیه هر کدام از این ماده غذایی متفاوت است. از آنجایی که آنها انواع مختلفی دارند پس باید جداگانه هر کدام را به شما عزیزان آموزش دهیم.

مرکز آموزش آنلاین آشپزی 1TouchFood در نظر دارد بهترین سس ها را برای شما عزیزان آموزش داده و شما را در این موضوع یاری نماید. سس ها همانطور که بیان شد انواع مختلفی دارد. در این بخش به تعدادی از انواع این مزه ها اشاره می کنیم.

سس شیرین – سس ماهی – سس گوجه فرنگی – سس شور – سس ترش و بسیاری دیگر. این سس ها خودشان هم انواع مختلفی دارند. در آسیا – اسپانیا – ایتالیا و بسیاری مناطق دیگر همگی خودشان نیز دارای انواع سس هستند. اما یک نکته بسیار مهم هم بایستی در این زمینه بیان کرد و آن چیزی نیست جز 5 سس مادر و اصلی که در تمام دنیا یکسان تعریف می شوند.

5 سس اصلی در کنار سس چرمولا

 • سس بشمال
 • سس اسپانیایی
 • سس هالندیز
 • سس ولوته
 • سس گوجه فرنگی

این 5 سس بابا مادر همه سس ها حتی سس چرمولا هستند. این سس ها را می بایست بیاموزید و در بخش های دیگر این مواد خوراکی را به تفصیل برایتان بیان خواهیم نمود. این موضوع یکی از موضوع های اصلی برای افرادی است که علاقمند به مزه ها هستند و تمایل دارند در این زمینه تخصصی داشته باشند. شما حتما می بایست با این 5 سس اصلی شروع کنید. سپس بدانید که از کجا به کجا می خواهید آموزش ببینید.

این مطلب را اینطوری بیان خواهیم کرد که بعضی از سس ها برای گوشت – بعضی ها برای ماهی و … هستند. شما بایستی بدانید که می خواهید در کدام یک از این بخش ها تخصصی پیدا نمایید. هر کدام از سس ها نیز خودشان تاریخچه ای دارند. در این بخش وارد بخش تاریخچه سس ها نخواهیم شد.

حتما بخوانید
طرز تهیه فلفل دلمه ای شکم پر برای 4 نفر
چرمولا 02
5 سس اصلی در کنار سس چرمولا

سس چرمولا هم یکی از سس های خوشمزه و بین المللی است. شما می توانید با مطالعه سس چرمولا آن را بیاموزید. ما در اینجا بهترین آموزش سس چرمولا را برای شما عزیزان قرار داده ایم تا بتوانید به سادگی آن را بیاموزید. در نظر داشته باشید که سس چرمولا نیز ترجمه ای انواع سس های رایج در کل دنیاست.

شما عزیزان با مطالعه و تمرین آموزش سس چرمولا قطعا می توانید این سس خوشمزه را برای عزیزانتان طبخ کنید و در کنار غذاهای خود مصرف کنید. حتما طرز تهیه انواع سس و معرفی 8 سس خوشمزه را مطالعه نمایید.

امیدواریم از این آموزش راضی بوده و بتوانید یک سس بینظیر تهیه نمایید. به شما پیشنهاد می دهیم طرز تهیه انواع غذا با کرفس را مطالعه کنید.

به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم مقاله طرز تهیه انواع سالاد و آموزش 50 نوع سالاد ناب و طرز تهیه انواع سالاد سبزیجات ایتالیایی 10 سالاد اصل که بسیار جذاب و خواندنی هستند را مطالعه کنید.

جدول ارزش غذایی و آنالیز غذا های ایرانی هم بسیار خواندنی هستند. طرز تهیه انواع سالاد فراموش نشود.

شما می توانید در دوره های آموزش آشپزی نیز شرکت نمایید. با آرزوی آشپزی عالی برایتان

اپلیکیشن آموزش آنلاین آشپزی را حتما نصب کنید و به عنوان یک کتاب دیجیتالی آشپزی از آن استفاده کنید.

ترجمه و نگارش :‌ سایت آشپزی 1TouchFood

طرز تهیه سس چرمولا اصل 8 نفره - آموزش آنلاین آشپزی
چرمولا 01

طرز تهیه سس چرمولا اصل را در این بخش برایتان قرار داده ایم. شما می توانید با آموزش و مطالعه این مطلب سس چرمولا حرفه ای و اصل را تهیه کنید. شما می توانید آموزش

نوع: مزه و سس

سبک آشپزی: ملل

کلمات کلیدی: سس چرمولا

بازده دستورالعمل: 8

کالری: 200

زمان آماده سازی: PT0H10M

زمان پخت و پز: PT0H05M

زمان کل: PT0H15M

اجزاء دستورالعمل:

 • 2 فنجان برگ جعفری ، بسته بندی نشده
 • 2 فنجان برگ گشنیز ، بسته بندی نشده
 • 6 حبه سیر متوسط ، پوست کنده و خرد شده
 • 1 لیمو ترشی شده ، دانه ها جدا شده و نصف شود
 • 1/4 فنجان روغن زیتون
 • 1 قاشق غذاخوری پاپریکا شیرین یا دودی
 • 1/2 قاشق چایخوری گشنیز آسیاب شده
 • 1 قاشق چایخوری نمک
 • 1/8 قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز یا تکه های چیلی آلپو

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه سس چرمولا از بهترین و خوشمزه ترین سس هاست. آموزش و طرز تهیه سس چرمولا را در این بخش برایتان قرار داده ایم. شما می توانید این سس خوشمزه را برای عزیزانتان طبخ کنید. نوش جان

امتیازدهی ویرایشگر:
5
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *