سبد خرید
آش عباسعلی کرمانشاهی

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی برای 6 نفر

در مقاله حاضر طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی برای 6 نفر را برایتان بصورت کاملا سنتی و اصل کرمانشاهی را قرار داده ایمشما بعد از مطالعه این مقاله می توانید دستور پخت و طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی را بصورت کامل و جامع آموزش دیده و آن را فرا بیاموزید.

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی خانگی
طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی خانگی

یکی از مهمترین نکات در نگارش رسپی ها در نگارش طرز تهیه و مخصوصا طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی دانستن ارزش غذایی آن است که در جدول ارزش غذایی پایین آورده شده است.

آش ها یکی از غذاهای سنتی و تاریخی ما ایرانی هاست حتی به صورت محلی. آش عباسعلی کرمانشاهی نیز یکی از این آش هاست که بطور سنتی از قدیم بوده است. یکی از نیازهای مخاطبان سایت های اینترنتی دانستن و آموختن طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی بوده است که در اینجا آن را بطور کامل فرا خواهیم گرفت. آموزش جذاب طرز تهیه آش گندم شیر کرمانی را از دست ندهید.

آش از نظر سبکی غذا در دسته غذاهای سبک قرار می گیرد و می توان آن را در وعده های گوناگون استفاده کرد. نسل گذشته و قدیمی ها آش را به عنوان غذای اصلی در نظر می گرفتند و می توان گفت به نسبت دسترسی به مواد اولیه برای غذا ها جزو غذاهای لوکس محسوب می شده است.

دوره آموزش تهیه نان پیشی
دوره آموزش تهیه نان پیشی

همانطور که می دانید آش به عنوان یک غذای خاص تعریف خاصی نیز دارد. آش به معنی غذای آبکی است که نباید بسیار آبکی باشد. باید مواد معدنی آن بالا بوده و خاصیت و فواید بسیار زیادی داشته باشد. آش های ایرانی بیش از 400 نوع می باشد که آش عباسعلی کرمانشاهی یکی از این آش هاست.

در طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی از بهترین و زبده ترین آشپزهای محلی استفاده شده است از اینرو سعی شده بهترین و کاربردترین طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی باشد.

شما وقتی قصد دارید آش خوشمزه را طبخ نمایید مخصوصا در بررسی طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی در نظر داشته باشید که خوشمزه شدن آش عباسعلی کرمانشاهی با شعله زیاد و آب زیاد و یا آب بسیار کم امکان پذیر نیست و شما می بایست همه چیز را ایده آل در نظر بگیرید و مقدار ها را درست و کامل اضافه نمایید.

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی

شهر کرمانشاه مرکز استان کرمانشاه یکی از اصیل ترین شهرهای ایرانی است که قدمت بسیار زیادی دارد و دارای اقوام کرد می باشد. این شهر کرد زبان بوده و همانطور که بیان گردید از اصالت بسیاری برخوردار است. این شهر و منطقه در تاریخ ایران نقش بسیار زیادی داشته اند و می توان گفت که جزو شهرهای باستانی ایران نیز محسوب می شوند.

این شهر بخاطر خصوصیات تاریخی و اقلیمی که دارد دارای تنوع غذایی بسیار زیادی است. این شهر همانگونه که بیان شد هم در غذا دارای سبک های درخور خود است که بسیار لذیذ می باشد. غذای آش عباسعلی کرمانشاهی یکی از این غذاها می باشد.

در رابطه با ادویه جات نیز حتما باید حواستان جمع باشد تا هیچ ادویه ای را زیاد نریزید. مخصوصا در طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی همه چیز باید استاندارد و ایده آل باشد تا بتوانید یک آش محلی و مناسب را طبخ نمایید. دیگر نیازی نیست که حتما به شهر خاصی سفر کنید. شما می توانید با بررسی و انجام مراحل بصورت گام به گام در زیر یک آش عباسعلی کرمانشاهی خوشمزه را طبخ نموده و با عزیزانتان میل کنید.

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی را بصورت کاملا کاربردی و حرفه ای برایتان قرار داده ایم. کافیست این مراحل را کامل و درست انجام داده تا هنر آشپزی خود را هر روز ارتقا داده و پیشرفت نمایید و همچنین آش عباسعلی کرمانشاهی اصل کرمانشاه را برای عزیزانتان طبخ نمایید. آموزش فوق العاده انواع غذاهای شمالی استان مازندران ( 21 غذای محلی مازندرانی ) را نیز مطالعه کنید.

ما با شما هستیم تا ارتقا کیفی و کمی سطح آشپزی شما اتفاق بیافتد. حتما از آموزش های رایگان آشپزی ما استفاده کرده و لطفا با نظرات خود ما را در این امر خطیر راهنمایی نمایید. مطالعه آموزش انواع غذا با مرغ و غذا با میگو و غذا با پنیر را از دست ندهید.

حتما بخوانید
طرز تهیه هویج پلو مجلسی خوشمزه 4 نفره

آموزش طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی

برای آموزش طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی دانستن نکات زیر بسیار مهم است تا آش شما یا همان آش عباسعلی کرمانشاهی بسیار خوشمزه و حرفه ای کرمانشاه دربیاید. قبل از اینکه این نکات را با یکدیگر بررسی نماییم باید بدانید که آش عباسعلی کرمانشاهی از چه موادی تشکیل شده است.

آش ها از مواد اولیه خاصی تشکیل شده اند. این مواد اولیه در اکثر آش ها مشترک است. آش ها همانطور که می دانید از انواع حبوبات و سبزیجات بوجود می آیند. آش عباسعلی کرمانشاهی نیز دارای مواد اولیه خاص خود است. آموزش طرز تهیه آش خمیری غش یا غلاق گرگان با رسپی کامل برای مطالعه در اختیار شما قرار دارد.

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی لذیذ
طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی لذیذ

این آش شامل جو ، گندم، برنج و حبوباتی نظیر لوبیا سفید، عدس، نخود و ران یا دنده گوسفندی است که می بایست آنها را در کنار یکدیگر پخت و یک آش بینظیر آش عباسعلی کرمانشاهی را بطور محلی و سنتی تهیه و طبخ نمود.

حتما طرز تهیه انواع آش و طرز تهیه انواع دسر و ژله و طرز تهیه انواع غذاهای محلی را مطالعه نمایید. دنیایی از طرز تهیه انواع غذا را در اینجا مطالعه خواهید کرد. به شما پیشنهاد می دهیم آموزش انواع غذاهای محلی آذربایجانی (17 غذای استان آذربایجان شرقی) را نیز مطالعه کنید.

آش ها از مواد اولیه تازه تشکیل می شوند. سبزیجات بکار رفته در آش عباسعلی کرمانشاهی حتما می بایست تازه بوده و بهتر است ارگانیک نیز باشد. البته درباره سبزیجات مطالب مختلفی ارایه کرده ایم. شما عزیزان می توانید این مقالات را مطالعه کرده و از برچسب ها نیز استفاده نمایید. نکته مهم در تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی این است که شما بتوانید بهترین کیفیت را برای میهمانان خود تهیه نمایید.

درباره کیفیت آش عباسعلی کرمانشاهی مرغوب بودن مواد اولیه از نکات اصلی است. اگر به میهمانی خاصی رفته اید یا همچنین به رستوران خاصی که یک غذای بسیار خوشمزه را برای میهمانان خود تهیه کرده است مطمین باشید که مرغوبیت مواد اولیه از مهمترین مسایل است و همچنین تاثیر بسیار زیادی در طعم غذا دارد.

نکات حرفه ای برای طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی

نکات ضروری که می بایست برای طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی رعایت کنید بدین صورت می باشند :

 • حتما حبوبات را از یک روز قبل حتما خیسانده و آب آن را چندین بار عوض کنید تا نفخ آن گرفته شود. حبوبات دارای مواد معدنی و ارزش غذایی بسیار بالایی هستند و برای بدن انسان بسیار مفید است. سعی کنید حتما در بررسی طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی این نکته را رعایت کنید.
 • در طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی حتما از سبزیجات تازه و ارگانیک استفاده کنید. این مورد را تاکید کرده ایم. یکی از دلایل اصلی خوشمزه بودن آش ها مخصوصا آش عباسعلی کرمانشاهی در استفاده از سبزیجات تازه و ارگانیک است. عطر بینظیری به آش عباسعلی کرمانشاهی خواهد داد.
 • اگر برای طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی نیاز به استفاده از سبزیجات خشک شده داشتید باز هم سعی کنید این سبزیجات مانده نبوده و نسبتا تازه باشند. سبزیجات خشک شده قدیمی عطر آنچنانی ندارند.
 • حتما حواستان باشد که در طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی از شعله اجاق گاز بالا استفاده نکنید. همیشه سعی کنید تا آش عباسعلی کرمانشاهی با حرارت ملایم طبخ گردد. شعله زیاد باعث می شود تا آش عباسعلی کرمانشاهی ته گرفته و طعم آن به سوختگی برود.
 • برای جا افتادن آش صبر داشته باشید و تا جای ممکن آب اضافه نکنید مگر به اندازه و از آب کتری که جوشیده شده باشد.
 • برای سرو آش عباسعلی کرمانشاهی هم هنرمندانه این کار را انجام دهید و حتما از ظرف مناسب برای ریختن آش عباسعلی کرمانشاهی استفاده کنید.
 • برای نگهداری از آش باقیمانده حتما آن را به قابلمه منتقل کرده و حتما درب آن را ببندید و بعدا داخل یخچال نگه داری نمایید.
 • به هیچ عنوان آش گرم را مخصوصا آش عباسعلی کرمانشاهی را بصورت گرم داخل یخچال نگذارید. حتما اجازه دهید آش عباسعلی کرمانشاهی خنک شده و بعدا به یخچال منتقل کنید.
 • برای سبزیجات هم سبزی درشت خرد شده و بدون ساقه باشد. این یکی از فوت های کوزه گری برای طبخ هر نوع آش است.
 • پیاز داغ و سیر داغ و همچنین نعناع سرخ شده در بسیاری از آش ها برای تزیین استفاده می گردد. البته نه همه آش ها ولی در بسیاری از آش ها شما می توانید با اینها به آش خود جذابیت بصری خاصی را به میهمانان خود القا نمایید.
 • همیشه حواستان باشد در طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی یکی از بهترین نکات و اصلی ترین آنها خوشمزه بودن آش می باشد. شما می توانید از یک ظرف مناسب برای پخت استفاده نمایید. ظرف مسی یکی از این ظروف است که غذا در آن بسیار خوشمزه و بینظیر می شود.
حتما بخوانید
طرز تهیه آش برگه اراک اصل برای 7 نفر

در پایین طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی را بصورت مرحله به مرحله قرار داده ایم. شما می توانید این دستور پخت را پرینت کرده و نزد خود نگه دارید. حتما در صورت تمایل امتیاز داده و ما را در ارایه خدمات بیشتر یاری نمایید.

چاپ دستور

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی برای 6 نفر

آش عباسعلی اصل کرمانشاهی

آش عباسعلی یکی از خوشمزه ترین و معروف ترین آش های شهر کرمانشاه است. این آش قدمتی ۲۰۰ ساله دارد و معمولا در ماه مبارک رمضان پخته می شود. نام این آش را از آشپزی که نذر کرده بود تا هر شب آشی مقوی به روزه داران بدهد گرفته شده است. در ادامه طرز تهیه این آش لذیذ و مقوی را خدمت شما عزیزان شرح خواهیم داد.

 • نویسنده‌: آموزش آنلاین آشپزی
 • زمان آماده سازی: 60
 • زمان پخت: 120
 • مجموع زمان: 180
 • بازدهی: 6 1x
 • دسته: آش
 • روش پخت: روی اجاق گاز
 • نوع: سنتی محلی ایرانی
 • رژیم غذایی: معمولی
مقیاس

مواد لازم

 • 1/2 پیمانه جو
 • 1/2 پیمانه برنج
 • 1/2 پیمانه بلغور گندم
 • 1/2 پیمانه لوبیا سفید
 • 2/3 پیمانه عدس
 • 1/3 پیمانه نخود
 • 300 گرم گوشت ران یا دنده گوسفندی
 • 1/2 پیمانه روغن کرمانشاهی
 • ۱ عدد پیاز
 • دارچین به میزان لازم
 • نمک فلفل و زردچوبه به میزان لازم

دستور تهیه

مرحله اول

تمامی حبوبات را در ظرف های جداگانه حداقل به مدت یک شب خیس کنید و هر چند ساعت یکبار آب آن را عوض کنید، سپس آن ها را در قابلمه هایی جداگانه به همراه آب خوب بپزید. برنج را حداقل به مدت ۱ ساعت در آب خیس دهید. پیاز ها را به صورت نگینی خرد کنید.

در یک قابلمه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید کمی صبر کنید تا داغ شود، سپس پیاز ها را بریزید و هم بزنید تا طلایی شوند. مقداری زردچوبه، نمک و فلفل را اضافه کرده و تفت دهید تا خامی زردچوبه گرفته شود. سپس گوشت ها را به همراه مقداری آب در آن بپزید.

مرحله دوم

زمانی که گوشت ها خوب پخته شدند، آن ها را ریش ریش کنید. در یک قابلمه نسبتا بزرگ حبوبات را به همراه گوشت ها، مقداری نمک، فلفل و زردچوبه روی حرارت ملایم قرار دهید و هر از چند گاهی هم بزنید تا ته نگیرد و اجازه دهید خوب جا بیفتد. پیاز را خلالی خرد کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید. اجازه دهید داغ شود، سپس پیاز ها را بریزید و هم بزنید تا طلایی شوند.

مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید و تفت دهید تا خامی آن گرفته شود سپس از روی حرارت بردارید. زمانی که آش به غلظت مورد نظر رسید، روغن کرمانشاهی را ریخته و سپس آش را در ظرف سرو مورد نظر بریزید و روی آن را با پیاز داغ تزیین کنید.

نکات مهم و ترفندها

می توانید به دلخواه علاوه بر پیاز داغ، از نعنا داغ و سیر داغ نیز استفاده کنید.

به دلخواه می توانید پیاز داغ را داخل آش نیز بریزید.

ارزش غذایی

 • تعداد سرو: 1
 • کالری: 300
 • شکر:
 • سدیم:
 • چربی:
 • چربی اشباع شده:
 • چربی اشباع نشده:
 • چربی ترانس:
 • کربوهیدارت:
 • فیبر:
 • پروتئین:
 • کلسترول:

کلمات کلیدی: طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی

آیا شما این دستور پخت را انجام داده اید؟

عکسی را به اشتراک بگذارید و ما را برچسب گذاری کنید - ما نمی توانیم صبر کنیم ببینیم چه چیزی ساخته اید!

نگارش و ترجمه : دپارتمان 1TouchFood

 

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی برای 6 نفر - آموزش آنلاین آشپزی
عباسعلی کرمانشاهی 3

طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی کاملا حرفه ای و اصل و بهترین دستور پخت و طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاه و طرز تهیه آسان آش عباسعلی کرمانشاهی با نکات طلایی

نوع: آش

سبک آشپزی: سنتی ایرانی محلی

کلمات کلیدی: طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی

بازده دستورالعمل: 6

کالری: 300

زمان آماده سازی: PT1H00M

زمان پخت و پز: PT2H00M

زمان کل: PT3H00M

اجزاء دستورالعمل:

 • 1/2 پیمانه جو
 • 1/2 پیمانه برنج
 • 1/2 پیمانه بلغور گندم
 • 1/2 پیمانه لوبیا سفید
 • 2/3 پیمانه عدس
 • 1/3 پیمانه نخود
 • 300 گرم گوشت ران یا دنده گوسفندی
 • 1/2 پیمانه روغن کرمانشاهی
 • ۱ عدد پیاز
 • دارچین به میزان لازم
 • نمک فلفل و زردچوبه به میزان لازم

راهنمای دستورالعمل: طرز تهیه آش عباسعلی کرمانشاهی را به روش سنتی و اصیل برای شما عزیزان آموزش دادیم. امیدواریم که از این آموزش استفاده کرده و با تهیه مواد اولیه تازه، آش عباسعلی کرمانشاهی را به سادگی در منزل تهیه و نوش جان نمایید.

امتیازدهی ویرایشگر:
5
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *