نماد سایت آموزش آشپزی آنلاین

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی 36 تکه ای

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی مجلسی

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی مجلسی

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی 36 تکه ای خوشمزه را برایتان قرار داده ایم. شما می توانید با مطالعه این رسپی یک کیک فندقی شکلاتی بی نظیر را در منزل برای عزیزانتان طبخ نمایید.

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی خوشمزه

جدول زمان‌بندی طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی

زمان آماده‌سازی 30 دقیقه
زمان پخت 1 ساعت
زمان اضافی
مجموع زمان 1 ساعت و 30 دقیقه
تعداد سرو 36
مقدار سرو سه لایه کیک 9 اینچی گرد
طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی لذیذ

مواد اولیه برای تهیه کیک فندقی شکلاتی

آموزش طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی مرحله به مرحله

مرحله ۱: مخلوط کیک را طبق دستورالعمل پخت روی جعبه، با استفاده از مواد مورد نیاز، به همراه مخلوط پودر پودینگ، وانیل و یک چهارم فنجان آب اضافی، آماده کنید. خمیر به دست آمده را به طور مساوی درون سه قالب کیک از قبل چرب شده و آرد پاشی شده با اندازه 9 اینچ، بریزید.

طبق دمای تعیین شده روی جعبه مخلوط کیک، به مدت 18 تا 22 دقیقه قالب ها را در فر قرار دهید و یا تا زمانی که یک خلال‌دندان را وقتی وسط کیک فرومی‌کنید و هنگام خارج کردن ببینید که ذره‌های کیک روی آن نچسبیده باشد، آن را از فر خارج نکنید. اجازه دهید کیک ها کاملاً سرد شوند، سپس آن را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله ۲: چیپس های شکلاتی را در یک دیگ دو لایه بریزید و اجازه دهید که با بخار آب در حال جوش، ذوب شود. به تدریج یک چهارم فنجان خامه را به آن اضافه کنید، مرتباً هم بزنید تا یکدست شود، سپس آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا با دمای اتاق خنک شود. سه چهارم فنجان خامه را هم بزنید تا نرم شود.

خامه زده شده را درون مخلوط شکلات سرد شده بریزید. یک دوم فنجان فندق خرد شده را هم به آن اضافه کرده و مخلوط کنید و اجازه دهید 30 دقیقه خنک شود.

مرحله ۳: دو فنجان خامه باقی مانده را با همزن برقی آن قدر بزنید تا نرم و سبک شود، سپس یک دوم فنجان باقی مانده از فندق خرد شده را داخل آن بریزید و بعد اجازه دهید تا زمانی که خامه کیک آماده شود، استراحت کند.

مرحله ۴: یک لایه از کیک را روی بشقاب سرو قرار دهید. یک دوم از مخلوط شکلات سرد شده را روی آن بریزید. یک لایه کیک دیگر را روی آن قرار دهید و دوباره اندازه یک دوم دیگر از مخلوط شکلات را به همان منوال روی لایه ی دوم کیک بمالید.

سپس سومین لایه ی کیک را به همین ترتیب رو لایه ی دوم کیک قرار دهید و کل کیک را با خامه فندق پوشش دهید. 12 عدد فندق کامل را در اطراف و سطح کیک به عنوان چاشنی و تزئین کار، قرار دهید. این کیک باید در یخچال نگهداری شود.

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی مخصوص دورهمی

ارزش غذایی کیک فندقی شکلاتی

در هر وعده: 201 کالری؛ 2.5 گرم پروتئین؛ 18.4 گرم کربوهیدرات؛ 13.9 گرم چربی؛ 30 میلی ‌گرم کلسترول؛ 157.3 میلی ‌گرم سدیم.

نکات مهم و حرفه ای در تهیه کیک فندقی شکلاتی

نکات مهمی هستند که می بایست در تهیه کیک فندقی شکلاتی رعایت کنید. این نکات از فوت های کوزه گری برای تهیه کیک ها هستند. شما با رعایت این نکات یک کیک فندقی شکلاتی بسیار عالی و خوشمزه خواهید داشت.

در بازار مخلوطی آماده برای کیک ها موجود است. این مخلوط دارای آرد – جوش شیرین – وانیل و مواد اولیه پودری برای کیک هاست.

پیشنهاد ما به شما این است که خودتان این مواد را جدا گانه تهیه کرده و با در نظر گرفتن مقدار مواد اولیه کیک فندقی شکلاتی از آن ها استفاده کنید. با این کار قطعا شما کیکی خوشمزه تر طبخ خواهید نمود.

دوره آموزش شیرینی های (عید نوروز)

کیک فندقی شکلاتی از انواع کیک های مناسبتی

در نظر داشته باشید که کیک ها هم برای مناسبت های مختلف طبخ می شوند. شاید برای شما مشخص باشد که اساس کیک برای مناسب های مختلف است.

کیک فندقی شکلاتی نیز یکی از این کیک هاست.

شما عزیزان می توانید طرز تهیه انواع کیک  و طرز تهیه انواع نوشیدنی و طرز تهیه انواع کوکی و بیسکویت را با بسیاری از طرز تهیه و دستور پخت ها مطالعه نمایید.

کیک ها و آموزش طرز تهیه انواع کیک های خوشمزه و خانگی هم خواندنی است.

ترجمه و نگارش :‌ سایت آشپزی 1TouchFood

خروج از نسخه موبایل