سبد خرید
آموزش آشپزی با 3000 غذا

آموزش آشپزی با بیش از 3000 دستور رایگان

درباره آموزش آشپزی سایت های مختلفی درج شده است. سایت هایی که بصورت کاملا حرفه ای و نیمه حرفه ای اطلاعات کاملی را دارند. اطلاعاتی که مخاطب براحتی آنها را بدون هزینه ای بدست می آورد.

آموزش آشپزی باید تخصصی انجام شود. در آموزش تخصصی دانش و علم حرف اول را می زند. پیشنهاد می کنیم این مطلب را کامل مطالعه کرده و با آموزش آشپزی رایگان آشنا شوید.

آموزش آشپزی و ضروریات آن

آموزش آشپزی نکات جالبی دارد. کلاسهای آشپزی می بایست هم سرگرم کننده باشد و هم جنبه آموزشی داشته باشد. می توانید مهارت های جدی و دانش آشپزی را که تجربه شما در افزایش دهد بدست آورید.

آموزشگاههای مختلفی وجود دارند که می توانید تجربه آموزش آشپزی را از آنها بیاموزید اما شاید حرفه ای ترین و تخصصی ترین کار در آموزش آشپزی در این است که یک سرآشپز حرفه ای را به استخدام خود دربیاورید و در کلاسهای خصوصی آن شرکت کنید.

آموزش آشپزی و ضروریات آن
آموزش آشپزی و ضروریات آن

این امر با آموزش آنلاین آشپزی امکان پذیر است که مرکز آموزش آنلاین آشپزی آن را محقق کرده است.

یکی از بزرگترین موانعی که بر سر راه بسیاری از افراد جهت آموزش آشپزی وجود دارد برنامه و زمانبندی کلاس هاست.

احتمال اینکه این زمانبندی با برنامه های خانوادگی – کاری یا هر چیز دیگری در تضاد باشد و شما وقت مناسب را جهت آموزش آشپزی پیدا نکنید. راه حل ما هستیم.

5 نکته اصلی در آموزش آشپزی

ما 5 نکته مفید را که از کلاس های آموزش آشپزی ما بدست می آورید را در زیر آورده ایم.

 • اصطلاحات
 • مهارتهای اساسی
 • ایده های جدید
 • زمانبندی مناسب
 • طعم های متفاوت

اصطلاحات در آموزش آشپزی

سیر – سرخ کردن – رست کردن – تفت دادن – خرد کردن و بسیاری اصطلاح دیگر را می توانید در کلاس های آموزش آشپزی ما بسادگی بیاموزید. دوره های آنلاین ما هر روز در حال تغییر و ارتقا کمی و کیفی هستند.

مهارت های اساسی در آموزش آشپزی

مهارت ها بر اساس تجربه سرآشپز های حرفه ای بدست آمده اند. مهارت هایی نظیر روش های پخت اولیه – سرخ کردن – تهیه منو و آماده سازی غذا و بسیاری مهارت دیگر در آموزش آشپزی خواهید آموخت.

ایده های جدید در آموزش آشپزی

آموزش آشپزی همیشه باید رو به پیشرفت باشد. این پیشرفت و ارتقا هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی امکانپذیر است. اگر دنبال کشف ایده های جدید و آموزش غذاهای متفاوت هستید درست آمده اید. ما در آموزش آنلاین آشپزی شما را حمایت می کنیم.

زمانبندی در آموزش آشپزی

زمانبندی در آموزش آشپزی یکی از موضوعات اصلی است که شاید خیلی ها به همین دلیل نتوانند در کلاس های آموزش آشپزی شرکت کنند. از این رو ما با زیرساختی که فراهم کرده ایم شما همیشه می توانید از دوره های آموزش آشپزی استفاده کنید.

طعم های متفاوت در آشپزی

با شرکت در دوره های آموزش آشپزی متوجه وجود طعم های مختلف و متنوع خواهید شد که همگی آنها در کلاس های ما رخ خواهد داد. طعم ها و مزه های مختلف که شاید تا به امروز به آنها توجه نکرده باشید.

آموزش آشپزی بایستی حرفه ای باشد

کلاسهای آشپزی جایی است که هنر خلق و ارائه غذا کامل می شود و فقط مکانی نیست که در آن نحوه یادگیری نحوه برطرف کردن آشفتگی غذاهایی که دانش آموزان فکر می کردند می دانند چگونه می سازند به دست آید.

در کلاس آشپزی ، معمولاً ایده های قبلی درباره اینکه آشپزی واقعا شامل چه مواردی است تجزیه و تجمیع می شود. همانطور که در بالا آورده ایم رشد کمی و کیفی در آموزش آشپزی بایستی اتفاق بیافتد.

خواندن طرز تهیه یک غذا

مطالعه یک دستور غذایی در اموزش آشپزی بسیار مهم است. اینکه بدانید مواد اولیه آن غذا چه چیزهایی هستند و مقدار آنان را چگونه بایستی انتخاب کرد. جدول ارزش غذایی و مراحل کار و انجام گام به گام آنها بسیار مهم است.

آموزش آشپزی حرفه ای
آموزش آشپزی بایستی حرفه ای باشد

طرز تهیه یک غذا همان رسپی یک غذاست که توسط یک آشپز حرفه ای نگاشته شده است. با انجام دقیق این رسپی قطعا یک غذای بینظیری را طبخ خواهید نمود.

اعتماد به نفس

شما در آموزش آشپزی حتما باید با اعتماد به نفس و خودباوری ورود کنید. در غیر اینصورت شکست شما حتمی است. باید به خودتان باور داشته باشید که می توانید. یقینا شما می توانید غذاهای بسیار خوشمزه ای را طبخ نمایید. مطمین باشید که با استفاده از دوره های اموزش آشپزی دوره شکوفایی آشپزی شما رخ خواهد داد.

خلاقیت و هنر

این امر چندین زاویه تهیه غذا را در بر می گیرد. از جستجوی کلی بهترین راه های ممکن برای تبدیل موارد اساسی به چیزی خارق العاده تا کار بسیار دشوار ارائه. تهیه یک غذا یک چیز است و این که آن را به یک غذای جذاب برای همه حواس تبدیل کنید یک چیز دیگر است.

این امر به تنهایی به مهارت های خاصی نیاز دارد. هیچ کس در برابر تمایل به چشیدن یک غذای خوش اندام مقاومت نمی کند ، هرچند وقتی معلوم شود که طعم شما واقعاً با آن آشنایی ندارد ، همیشه میل به خوردن وجود دارد زیرا ارائه بسیار خوب و بسیار فریبنده است.

خلاقیت و هنر در آموزش آشپزی
خلاقیت و هنر در آموزش آشپزی

خلاقیت در مواقعی در این امر ممکن است به معنای هنر تدبیر یا بداهه پردازی باشد. بهترین سرآشپزها در سراسر جهان اجازه نمی دهند عدم وجود یک چیز به ایده پشت ظرف آنها پایان دهد.

از این رو است، اجاق گاز، پس از آن شاید نیاز به استفاده از سنگ های داغ می شود بسیار ایده بد نیست و یا شاید شما نمک بسیار در یک ظرف، چگونه می توانم شما وجود ندارد اصلاح وضعیت بدون از بین بردن طعم دیگر ادویه و ادویه جات یا دور ریختن کل ظرف.

شما در آماده سازی ظرف شروع به درک این واقعیت می کنید که عدم وجود اجزای ضروری یک ظرف آسیب زیادی نمی رساند. با این حال ، ممکن است بخواهید از ایده خوب پختن شیرینی پف دار  در مایکروویو اجتناب کنید  زیرا هرگز کار نمی کند.

حتما بخوانید
بزرگترین مرکز آموزش آنلاین آشپزی

انتخاب آموزش آشپزی

هنگامی که برای اولین بار تصمیم می گیرید در کلاس آشپزی شرکت کنید ، ممکن است هنگام تصمیم گیری در مورد نوع کلاس ، از گزینه های خود غافل شوید زیرا گزینه های زیادی وجود دارد.

بنابراین ، هنگام تصمیم گیری ، ابتدا باید با تعیین مدت زمان کلاس خود ، گزینه های خود را محدود کنید.

اگر به دنبال آموزش برای تبدیل شدن به یک متخصص آشپزی هستید ، به احتمال زیاد دوره های طولانی مدت را دنبال خواهید کرد ، اما اگر فقط مایل به یادگیری تکنیک های اساسی یا دستور العمل خاصی هستید ، پس کلاس آشپزی که انتخاب می کنید به احتمال زیاد فقط یک دوره ادامه خواهد داشت.

علاوه بر این ، شما باید یک کلاس آشپزی متناسب با علایق و سطح مهارت خود انتخاب کنید. به عنوان مثال ، یک آشپز ماهر در خانه نمی تواند از یک کلاس آشپزی اولیه چیز زیادی یاد بگیرد ، اما ممکن است از یک کلاس در مورد یک محصول خاص ، مانند کروسان استفاده کند.

از سوی دیگر، آشپزهای جدید نباید در کلاس پیچیده شرکت کنند و باید کلاسی را انتخاب کنند که بر اصول اولیه تمرکز دارد.

هدف از آموزش آشپزی

حتی اگر هرگز سرآشپز حرفه ای نشده اید ، یادگیری آشپزی می تواند از جهات مختلف برای شما بسیار مفید باشد. اولین و واضح ترین مزیت یادگیری آشپزی این است که آشپزی به شما این امکان را می دهد تا غذای با کیفیت و مغذی برای خود تهیه کنید ، که به شما امکان می دهد در هزینه خود صرفه جویی کرده و غذای سالم تری داشته باشید.

آموزش آشپزی نیز راهی عالی برای تقویت تفکر خلاق و مهارت حل مسئله است. از آنجا که شما اغلب نیاز به اصلاح دستور العمل ها یا تکنیک های آشپزی در حال پرواز دارید ، باید راه حل های خلاقانه ای ارائه دهید تا مطمئن شوید غذای شما خوشمزه باقی می ماند.

در نهایت ، آشپزی همچنین راهی عالی برای ارتقاء مهارت ها و موقعیت اجتماعی شما است. پخت غذا یک روش عالی برای تحت تأثیر قرار دادن مهمانان است و در دنیای قرارها ، توانایی آشپزی یک ویژگی بسیار مطلوب برای یک شریک زندگی است. به طور کلی ، آشپزی یک مهارت مهم زندگی است که می تواند از جهات مختلفی برای شما مفید باشد.

فراموش نکنید که هدف را خودتان با نیازهایتان ترسیم می کنید. آموزش آشپزی یکی از ضروریات است که می توانید استعدادهای خود را در آن شکوفا کنید.

مدت زمان آموزش آشپزی

مدت زمان یادگیری آشپزی به این بستگی دارد که چقدر می خواهید یاد بگیرید و چقدر می خواهید مهارت های خود را تقویت کنید.

اگر به سادگی می خواهید اصول اولیه آشپزی را برای خود و عزیزان خود بدست آورید ، فقط باید چند تکنیک اساسی مانند سرخ کردن ، سرخ کردن و کباب کردن را بیاموزید.

یادگیری اجرای صحیح این مهارتها زمان زیادی نمی برد ، به ویژه اگر هر روز در خانه آشپزی می کنید.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید از این راه امرار معاش کنید ، باید سالها را به آموزش آشپزی اختصاص دهید و برای تبدیل شدن به یک سرآشپز مشهور ، باید چندین دهه را صرف تسلط بر تکنیک های آشپزی کنید.

مطمین باشید که برای سرآشپز حرفه ای شدن همیشه باید در حال یادگیری باشید.

از آنجا که هیچ محدودیتی برای چیزهایی که می توانید در زمینه آشپزی بیاموزید وجود ندارد ، می توانید تمام عمر خود را صرف مطالعه آن کنید و هنوز همه چیز را در مورد آن یاد نگرفته اید.

آموزش آشپزی

آموزش آشپزی در راستای ارتقا کمی و کیفی سواد آشپزی مخاطب مطالب کاملا تخصصی ارایه می کند. آموزش آشپزی در دو بخش ارایه می شود.

 1. آموزش آشپزی رایگان
 2. آموزش آشپزی غیر رایگان (دوره های آموزش آنلاین آشپزی)

آموزش آشپزی رایگان

در آموزش آشپزی رایگان شما می توانید به نحو احسن اطلاعات کاملی را در خصوص رسپی ها و دستور پخت های غذاهای مختلف داشته باشید.

در آموزش رایگان آشپزی مطالب مختلفی درج شده است. نکته ای که مخاطب را هدایت می کند دسته بندی های آشپزی است. در آموزش آشپزی رایگان دسته بندی ها متمایز و مجزا آورده شده است.

جدول دسته بندی های آموزش آشپزی رایگان

در دسته بندی های آموزش آشپزی بصورت رایگان مجددا دسته بندی قرار دادیم تا شما عزیزان بتوانید راحت تر غذای مورد نظر خود را بیابید.

شما می توانید برای آموزش آشپزی هر کدام از این غذا ها روی دسته یا غذای دلخواه خود کلیک نمایید.

 • آموزش آشپزی رایگان – غذاهای سنتی ایرانی
 • آموزش آشپزی رایگان – غذاهای بین المللی
 • آموزش آشپزی رایگان – غذاهای فست فودی
 • آموزش آشپزی رایگان – شیرینی جات
 • آموزش آشپزی رایگان – غذا با سبزیجات و صیفی جات
 • آموزش آشپزی رایگان – صبحانه و نان
آموزش آشپزی
آموزش آشپزی

آموزش آشپزی رایگان – غذاهای سنتی ایرانی

همانطور که در زیر مشخص است در دسته غذاهای سنتی ایرانی 4 زیر دسته قرار داده شده است. طرز تهیه انواع آش ها – طرز تهیه انواع پلو و چلو – طرز تهیه انواع دلمه و کوفته – طرز تهیه انواع دیزی آورده شده است.

در این بخش فقط تعداد محدودی از غذاها قرار داده شده است تا با دسته بندی مرکز آموزش آنلاین آشپزی آشنا شوید.

ایرانیان از جمله تمدن های بسیار قدیمی هستند که این امر باعث شده که در آشپزی صاحب سبک بوده و غذاهای مختلفی را در ایام مختلف طبخ کرده اند.

غذاهای سنتی ایرانی طرفداران بسیاری دارد. از انواع آش ها گرفته تا انواع دیزی بطور سنتی مربوط به غذاهای سنتی ایرانی می باشند.

طرز تهیه انواع آش طرز تهیه انواع پلو و چلو طرز تهیه انواع دلمه و کوفته طرز تهیه انواع دیزی
آش ترش ترشو پلو مخلوط اصل طرز تهیه کوفته تبریزی آبگوشت لوبيا سفيد
آش بشته واش پلو بخارا طرز تهیه قارنی یاریخ آبگوشت کشک
آش گزنه شیروان پلو طرز تهیه دلمه برگ مو طرز تهیه قورما شورباسی
آش دوپتی مقلوبه بادمجان و مرغ دلمه بادمجان دستور پخت آبگوشت یخنی
آش ماست كشمش پلو طرز تهیه چی کوفته ترکیه دیزی سنگی
آش گوشواره قيسی پلو طرز تهیه کوفته قرمزه نخودچی و …
آش شیله عدس دمی یارما اردبیل و …
و … و …

آموزش آشپزی رایگان – غذاهای بین المللی

آموزش طبخ غذاهای ملل یکی از نیازهای همه علاقمندان به صنعت آشپزی بوده است. غذاهای ملل یا همان غذاهای بین المللی دارای دسته های بسیاری هستند.

حتما بخوانید
استفاده از برنامه‌های غذا رادیو برای آموزش آشپزی

عموما در همه دنیا بسیاری از غذاها طبخ می شوند. در اینجا دسته های زیر به عنوان بخشی از این غذاها آورده شده است.

چه از باب دسته و چه از باب تعداد نمونه قرار داده شده است. طرز تهیه انواع سوپ ها – طرز تهیه انواع فینگرفود ها – طرز تهیه انواع غذاهای ترکی – طرز تهیه انواع ماکارونی و پاستا با تعدادی از غذاها آورده شده است.

طرز تهیه انواع سوپ طرز تهیه انواع فینگرفود طرز تهیه انواع غذاهای ترکی طرز تهیه انواع ماکارونی و پاستا
طرز تهیه سوپ گل کلم طرز تهیه دویماج تبریزی طرز تهیه دونر کباب ترکی طرز تهیه پاستا ای سیسی ایتالیایی
طرز تهیه سوپ هویج طرز تهیه رول سوسیس قارچ و پنیر

 

طرز تهیه نان پیده ترکیه طرز تهیه پاستا گوجه فرنگی و شابانک
طرز تهیه سوپ جو طرز تهیه مینی رول سوسیس

 

طرز تهیه چی کوفته ترکیه طرز تهیه پاستا میگو
دستور پخت سوپ تره فرنگی دستور پخت سمبوسه سیب‌زمینی طرز تهیه باقلوا خانگی ترکی طرز تهیه بوکاتینی قارچ و پارمسان
و … طرز تهیه فینگر فود سمبوسه طرز تهیه کباب آدانا طرز تهیه پاستا ریحان و موزارلا
و … طرز تهیه خورش داوود پاشا ترکیه ای طرز تهیه پاستا فارفاله

آموزش آشپزی رایگان – غذاهای فست فودی

غذاهای فست فودی به غذاهایی گفته می شوند که سریع آماده خوردن شوند. این غذاهای از دسته پیتزا ها گرفته تا انواع نان و برخی از خوراک ها همه و همه در دسته غذاهای فست فودی آورده شده اند.

طرز تهیه انواع اسنک و تست – طرز تهیه انواع پیتزا – طرز تهیه انواع ساندویچ – طرز تهیه انواع غذاهای فوری تنها بخشی از غذاهای فست فودی می باشند.

طرز تهیه انواع اسنک و تست طرز تهیه انواع پیتزا طرز تهیه انواع ساندویچ طرز تهیه انواع غذاهای فوری
طرز تهیه اسنک نان سیر طرز تهیه پیتزا ناپولی ایتالیایی طرز تهیه ساندویچ پنینی زبان طرز تهیه ساندویچ فلافل
طرز تهیه ساندویچ پنینی ژامبون طرز تهیه پیتزا مرغ و قارچ طرز تهیه ساندویچ همبرگر طرز تهیه کباب ماهی زبیدی
طرز تهیه ساندویچ پنینی فیله مرغ طرز تهیه پیتزا مارگاریتا طرز تهیه ساندویچ استیک ماهی طرز تهیه ماهی سفید سرخ شده
طرز تهیه ساندویچ کرم زیتون خانگی طرز تهیه پیتزا پپرونی طرز تهیه ساندویچ پنیر و لواش طرز تهیه دسر فرنی
طرز تهیه ساندویچ پنینی قارچ و چدار طرز تهیه پیتزا مخلوط طرز تهیه ساندویچ مرغ و ذرت طرز تهیه شنیسل مرغ
طرز تهیه ساندویچ پستو طرز تهیه پیتزا سبزیجات طرز تهیه استیک گوساله دستور پخت ناگت مرغ

آموزش آشپزی رایگان – شیرینی جات

شیرینی جات شامل انواع دسر – ژله – شیرینی تر – شیرینی خشک – انواع بیسکوییت ها – انواع کوکی ها و انواع کیک ها هستند. آموزش طرز تهیه شیرینی جات بسیار پرطرفدار بوده است.

در این بخش تنها قسمت کوچکی از این دسته ها را برای نمونه آورده ایم تا بتوانید با دسته بندی های شیرینی جات آشنا شده و از مطالب آموزشی رایگان بهترین استفاده را ببرید.

طرز تهیه انواع دسر و ژله طرز تهیه انواع شیرینی طرز تهیه انواع کوکی و بیسکویت طرز تهیه انواع کیک
طرز تهیه پودینگ زعفرانی طرز تهیه شیرینی رشته خوشکار طرز تهیه بیسکویت خشک ساده طرز تهیه کیک پای سیب
طرز تهیه دسر پاناکوتا طرز تهیه قرابیه تبریز طرز تهیه بیسکویت بادامی طرز تهیه کیک یزدی
طرز تهیه پودینگ موز و دارچین طرز تهیه باسلوق طرز تهیه کوکی لاک پشتی طرز تهیه بامیه
طرز تهیه پودینگ شکلاتی طرز تهیه شیرینی بادامی کاوالا طرز تهیه کوکی تمشک طرز تهیه سوهان خانگی
طرز تهیه موس شکلاتی طرز تهیه شیرینی دانمارکی طرز تهیه كوكی شکلاتی طرز تهیه زولبیا خانگی
طرز تهیه پودینگ بیسکویت طرز تهیه گز طرز تهیه کوکی کره بادام زمینی طرز تهیه کیک نارگیل شکلاتی

آموزش آشپزی رایگان – غذا با سبزیجات و صیفی جات

سبزیجات و صیفی جات پیشرو در سلامتی هستند. سبزیجات بدلیل دارا بودن آنتی اکسیدان در بهبود بسیاری از بیماریها و همچنین پیشگیری از بیماریها بسیار مفید هستند. کوکو ها و سالاد ها دارای پایه اصلی سبزیجات و صیفی جات هستند. این غذاها بسیار پرطرفدار هستند.

شما در اینجا می توانید با دسته بندی مصرف سبزیجات و صیفی جات آشنا شده و بخشی از آنان را در جدول زیر مشاهده می نمایید.

شما می توانید روی هر دسته و هر غذا یکبار کلیک کرده و توضیحات آن را کامل مطالعه کرده و آموزش آن را بیاموزید.

طرز تهیه انواع کوکو و کتلت طرز تهیه انواع سالاد طرز تهیه انواع غذاهای رژیمی
طرز تهیه کوکو مرغ شمالی طرز تهیه سالاد ایکرا طرز تهیه کاپوناتا سیسیلی
طرز تهیه کوکو لوبیا سبز طرز تهیه سالاد تن ماهی طرز تهیه پیتزا سبزیجات رژیمی
دستور پخت کتلت گوشت طرز تهیه سالاد سیب زمینی طرز تهیه كوكی شکلاتی رژیمی
دستور پخت کوکو سیب زمینی با پیازچه طرز تهیه سالاد ژامبون طرز تهیه کوکی کره بادام زمینی
دستور پخت کوکو سیب زمینی گشنیز طرز تهیه سالاد لوبیا سبز طرز تهیه كوكی جو دوسر رژیمی
آموزش کوکو سبزی طرز تهیه سالاد یونانی و …
و … طرز تهیه سالاد اندونزی

آموزش آشپزی رایگان – صبحانه و نان

صبحانه و نان از وعده های اصلی غذایی می باشند. وعده صبحانه بایستی دارای تنوع زیادی باشد. شما حتی می توانید نان مصرفی خود را علی الخصوص در وعده های صبحانه خودتان در منزل با کمترین امکانات تهیه کرده و میل نمایید.

در اینجا طرز تهیه انواع صبحانه – طرز تهیه انواع نان – طرز تهیه انواع غذاهای کودک آورده شده است. امیدواریم از این بخش نیز استفاده کامل را برده باشید.

طرز تهیه انواع صبحانه طرز تهیه انواع نان طرز تهیه انواع غذاهای کودک
طرز تهیه کله پاچه طرز تهیه نان تافتون طرز تهیه دسر مهلبیه خوشمزه
تهیه فوری صبحانه سالم طرز تهیه نان بربری طرز تهیه دسر فرنی
طرز تهیه پنیر لبنه خانگی طرز تهیه نان باگت فرانسوی
دستور پخت پنکیک طرز تهیه پیراشکی کرم دار
آموزش آشپزی حرفه ای
آموزش آشپزی حرفه ای

سرفصل های آموزش های آشپزی

سرفصل های کلی رشته آموزش آشپزی به صورت زیر آورده شده است :‌

آشپزی سنتی – غذاهای فست فودی – آموزش با تجهیزات و لوازم حرفه ای آشپزخانه های صنعتی – آموزش تهیه انواع دسر و شیرینی – آموزش تهیه انواع شیرینی های خشک – آموزش انواع کیک ها – آموزش انواع پیتزا – آموزش انواع غذاهای ملل نظیر فرانسوی ایتالیایی برزیلی اسپانیایی و … – آموزش انواع پیش غذا ها – آموزش انواع سس ها – آموزش انواع کباب ها و … و بسیاری از دسته بندی های مختلف.

نگارش و ترجمه : دپارتمان 1TouchFood

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *